9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lewandowski ujawnia w historii, co powiedział Messiemu na koniec meczu Argentyna-Polska – Ovation – 12.01.2022

W okresie poprzedzającym decydujące starcie w grupie C pomiędzy Reprezentacja Argentyny Y PolskaWiele uwagi poświęcono temu, co miało być starciem dwóch najważniejszych piłkarzy swojego pokolenia i ikon swoich krajów. Lionel Messi Y Robert Lewandowski. Jednak tendencja tłumu nie odpowiadała zadaniu tego konkretnego konfliktu; Messi miał dobry ogólny występ, ale było to przyćmione przez jego niewykorzystany rzut karny i brak wkładu w zdobycie bramki w pierwszej połowie, podczas gdy defensywna taktyka Europejczyków nie przeszkadzała w występach napastnika Barcelony.

Jednak w końcówce meczu, który Albiceleste wygrali już 2:0, doszło do rywalizacji między dwoma narodowymi liderami. Gdy doliczono ich do 4 minut dogrywki, Messi zaatakował Lewandowskiego na środku pola i próbował go ominąć kozłowaniem, ale Polak zakrył twarz dłonią i odebrał mu piłkę, co sędzia nazwał faul. . Pod koniec akcji numer 9 próbował pogratulować numerowi 10, ale Argentyńczyk zareagował bardzo chłodno, ignorując gest.

Messi w akcji przeciwko Polsce.  Zdjęcie: EFE.
Messi w akcji przeciwko Polsce. Zdjęcie: EFE.

Po meczu obaj znów się do siebie zbliżyli i odbyli miłą pogawędkę, ale gdy zapytano Messiego, co powiedzieli, nie chciał zdradzać żadnych szczegółów: „Nauczyli mnie wszystkiego, co dzieje się na korcie. Wszystkiego, co dzieje się na boisku. na korcie i wszystko, co dzieje się w szatni, zostaje w szatni. Osobiście. Coś, co sobie wmawiamy, ze mnie nie wyjdzie – zapewniał z irytacją. Ale Lewandowski nie miał takich samych zastrzeżeń.

Były zawodnik Bayernu Monachium i Borussii Dortmund początkowo w rozmowie z polskimi mediami w strefie mieszanej zachowywał spokój i bagatelizował dramat towarzyszący odmówionemu powitaniu: „Musiałem dziś dużo się bronić, zwłaszcza przeciwko Leo. To była zabawna mała walka, ale jest dobra”., powiedział. Później w rozmowie z niemiecką gazetą BudowaćPodczas gdy trzymali buzię na kłódkę, aby uniknąć spekulacji, opowiedziała, co jej wtedy powiedział: „Porozmawialiśmy trochę i było fajnie. Powiedziałem Messiemu, że gra bardziej defensywnie niż zwykle, ale czasami tego właśnie potrzebuje drużyna” – powiedział.Dowiedziałem się.

READ  Polska wzywa UE do zawieszenia białoruskiej imigracji

Wygląd zimna

W głębi duszy kryje się za tym stara kontrowersja, która narodziła się, gdy Polak poczuł się urażony tym, że Messi nie głosował na niego do nagrody. najlepszy dostarcza to FIFA (Głosował na Neymara, Mbappe i Benzemę), Lewandowski i tak wygrał. Napastnik powiedział po odcinku: „Głosowałem na niego, ponieważ podziwiam to, co zrobił. Messi powiedział, że zagłosuje na Złotą Piłkę, ale nie głosował na mnie za najlepszy film. To była jego decyzja, ale w każdym razie , wygrałem nagrodę, więc było mi łatwo ją przyjąć.” – powiedział Lewandowski. Stamtąd wszystko eksplodowało. To byłby prawdziwy powód konfliktu.

W tej sytuacji do przeprawy doszło w najbliższą środę, co przykuło uwagę portali społecznościowych i było celebrowane przez wielu fanów. Były Barcelona nie widział go ani razu po tej wpadce, co było dla niego niezwykłe.

Poza tą reakcją były dwa momenty, w których Messi i Lewandowski przywitali się bez żadnych problemów. Pierwsza gra była wczesna, a obaj kapitanowie wymienili proporce po wczesnym remisie. W ten sam sposób, po zakończeniu gry, obaj wymienili kilka słów i dali jasno do zrozumienia, że ​​na boisku utrzymuje się intensywność.

Messi i Lewandowski w końcówce meczu.  Zdjęcie: EFE.
Messi i Lewandowski w końcówce meczu. Zdjęcie: EFE.