25 kwietnia, 2024

Lewandowski ratuje Polskę jednym punktem

Alvaro Morata zakończył swoją suszę bramkową, podkreślając Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał z tytułem na 54. miejscu.

Sewilla: Robert Lewandowski przyjeżdża do Polski, podczas gdy Hiszpania jest źle wymawiana.
Tegoroczny piłkarz FIFA dał swojemu zespołowi nadzieję na postęp na sobotnich mistrzostwach Europy, remisując z Hiszpanią 1:1 w drugiej połowie. .

Przegrana przekreślałaby szanse Polski na awans do 16 rund Euro 2020.
– Przeciwko Hiszpanii wiedzieliśmy, że skupimy się bardziej na obronie i zrobiliśmy to dobrze – powiedział Lewandowski. – Po prostu zadziałało. Wśród zmarnowanych szans dla „La Rose” był rzut karny nietrafiony przez Gerarda Moreno tuż po bramce Lewandowskiego. Alvaro Morata odbił się od słupka, ale nie udało mu się umieścić piłki w otwartej siatce.

Morata zakończył swoją suszę strzelecką, podkreślając Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał z tytułem tylko za swoją trzecią bramkę w 13 występach z reprezentacją w głównym meczu na 54. miejscu. W rezultacie Szwecja jest liderem grupy E z czterema punktami po pokonaniu Słowacji w piątek. Słowacja jest na drugim miejscu z trzema punktami, a Hiszpania z dwoma punktami. Mimo ostatniego miejsca w grupie z jednym punktem, Polska wciąż ma szansę na poprawę.

Hiszpania również zdominowała mecz otwarcia ze Szwecją, ale nie była w stanie wykorzystać wielu okazji do zdobycia bramki w meczu, który zakończył się remisem 0:0. Odpłacił za swoje błędy przed siatką na stadionie La Cartouza, zdobył kilka dobrych wyników i nie zdołał powstrzymać Lewandowskiego, co było jedną z niewielu znaczących szans w polskim ataku.

Lewandowski, który wszedł na mistrzostwa świata czy mistrzostwa Europy mając tylko dwa gole, zwrócił na siebie uwagę po strzeleniu 2:1 w meczu otwarcia ze Słowacją. Miał wyraźną szansę na przełamanie suszy w pierwszej połowie z Hiszpanią.

READ  W okresie luty-marzec Polska prawie nie otrzymuje rosyjskiej ropy

Ale hiszpański bramkarz Uni Simon nie mógł zdobyć ostatniej piłki, zatrzymał ją za klatkę piersiową. Ta reprodukcja nastąpiła po tym, jak strzał Carol Svitersky trafił w słupek. Nie przegapił drugiej połowy, a obrońca swoim ciałem zderzył się z amerykańskim Laportem i skierował się do dośrodkowania w róg. Był to 67. gol Lewandowskiego w 121 występach dla Polski.

Morata był izolowany przez fanów i hiszpańskie media za to, co przegapił w meczu otwarcia ze Szwecją, ale znalazł Nettiego w bliskiej odległości po wykonaniu dobrego ruchu wokół swojego markera. Cel został początkowo zatrzymany na spalonym, ale ostatecznie został potwierdzony po krótkim przeglądzie wideo. Morata podbiegł do ławki, by świętować z trenerem Luisem Enrique, który mimo krytyki zachował początkowy skład.

Podanie dla Moraty na bramkę przyszło od Moreno, jedynej zmiany dla drużyny dokonanej przez Luisa Enrique po remisie otwarcia. Fani wzywali Moreno do gry od początku Euro 2020 po swoim najlepszym sezonie z Villarreal, ale przegapili rzut karny, który mógłby ponownie dać Hiszpanię w sobotę.