28 marca, 2024

Lewandowski kontynuuje swoją passę i „ratuje” Polskę przed spadkiem

Polska będzie dalej w Lidze A Liga Narodów UEFA Po pokonaniu Walii jako gość w niedzielę. Azulkirana Robert Lewandowski Był wielkim bohaterem, jak można było się spodziewać, prowadząc swój zespół do jedynego celu meczu i świetnie asystując koledze z drużyny Świderskiemu. Bardzo dobrze zdefiniowany przeciwko brytyjskiemu bramkarzowi.

Przed rozpoczęciem meczu rachunki były dla wszystkich jasne. Gareth Bale i Wales potrzebują zwycięstwa, aby zmusić Polskę do pozostania w czołówce kontynentalnej rywalizacji. Były piłkarz Realu Madryt zaczął, ale w żadnym momencie nie osiągnął szczytu, czego Walia niewątpliwie będzie musiała mieć szansę, by nie zostać w tyle, co Anglia już zrobiła.

Występ walijskiego zespołu był tak rozczarowujący, że praktycznie jego najlepszym elementem na stadionie byli kibice. Na pełnym stadionie Cardiff City i nigdy nie zatrzymując się, aby dopingować swoją drużynę, drużyna Bale’a zniknęła w miarę upływu minut, gdy Polska stopniowo wygrała 1:0 i uratowała grupę na następną edycję.

Jedyny gol padł w 57. minucie meczu. Po dobrej ucieczce od kryjącego Lewandowskiego napastnik FC Barcelony dotarł na skraj pola i błyskotliwym ruchem wyprowadził piłkę do Świderskiego, aby wyłonić się i pokonać opór Hennessy’ego. Piłkarz Kule, choć nie mógł strzelić gola, zdobył co najmniej pół gola za zwycięstwo swojej drużyny.

Szybko zapomnieć

Mając słabą pozycję na tablicy wyników, Walia musiała strzelić dwie bramki w krótkich odstępach czasu w ciągu pół godziny i chociaż mieli kilka okazji do zdobycia bramki, nie byli w stanie wrócić dzięki wysiłkom bramkarza Juventusu Szczęsnego. W ten sposób Walijczyk powróci do drugiej kategorii, czyli wersji po wspinaczce. Podobnie, po trudnych kwalifikacjach, ich oczy, podobnie jak polska drużyna, są już zwrócone na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku.