27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lewandowski będzie nosił logo Ukrainy na mundialu

Robert Lewandowski (AP)

Kapitan Polski Robert Lewandowski podwoił swoje poparcie dla Ukrainy, zobowiązując się we wtorek do noszenia opaski w niebiesko-żółtych barwach flagi kraju na listopadowych mistrzostwach świata.

Lewandowski wyraził sprzeciw w dniach po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę w lutym. nalegał, że Polska Ignoruję Rosję grającą w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Dwukrotny zdobywca tytułu Piłkarza Roku FIFA Godło odebrał z rąk słynnego ukraińskiego piłkarza Andrija Szewczenki na Polskim Stadionie Narodowym. Warszawa.

„Dziękuję Andrey. Miło mi cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. To byłby zaszczyt nosić tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na mundialu.

Status strzelca ma kluczowe znaczenie dla uniemożliwienia mu gry z Rosją w półfinale europejskich pucharów o mistrzostwo świata, które zaplanowano na 24 marca w Warszawie.

– Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło – powiedział wtedy Lewandowski, dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim drużynom udziału w międzynarodowych rozgrywkach – w zasadzie wyeliminowały Rosję z mundialu.

Po tym, jak Polska zakwalifikowała się do mundialu w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w ostatniej rundzie barażów w czerwcu.

Polska zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w Grupie C Mistrzostw Świata, która trwa od 20 listopada do 18 grudnia.

Relacje piłkarskie między Polską a Ukrainą, które dzieliły miejsce Mistrzostw Europy 2012, pozwoliły reprezentacji Ukrainy i klubom na rozgrywanie w tym sezonie „u siebie” meczów międzynarodowych na polskich boiskach.

Ukraina wypełni w przyszłym tygodniu obowiązki Ligi Narodów UEFA w Polsce i będzie gościć Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, zwycięzca złota kula W 2004 roku, kiedy był członkiem Mediolanu, trenował drużynę Ukrainy, która dotarła do ćwierćfinału Euro 2020.