22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Leczenie bólu podczas porodu – główny temat Forum ekspertów ds. opieki nad zwierzętami hodowlanymi firmy Boehringer Ingelheim

Leczenie bólu podczas porodu – główny temat Forum ekspertów ds. opieki nad zwierzętami hodowlanymi firmy Boehringer Ingelheim

Od 10 do 12 czerwca ponad 70 delegatów z 15 krajów zebrało się w Porto w Portugalii, aby wziąć udział w konferencji. Czternasta edycja Forum Ekspertów ds. Dobrostanu Zwierząt Gospodarskich.

Ta coroczna konferencja organizowana przez firmę Boehringer Ingelheim odbywa się od 2008 roku, a jej celem jest umożliwienie Miejsce spotkań ekspertów i badaczy z całego świata Dzielenie się wiedzą na temat sposobów poprawy dobrostanu zwierząt.

Z logo Spraw, aby poród był wygodniejszy (Spraw, aby poród był wygodniejszy), forum chciało podkreślić, w jaki sposób a Głębsze zrozumienie bólu odczuwanego przez krowy i cielęta podczas porodu Zdaniem międzynarodowych ekspertów podczas wydarzenia mogłoby to ułatwić podejmowanie lepszych decyzji dotyczących leczenia bólu i poprawić samopoczucie.

„Dla nas to forum jest ważne, ponieważ regularnie gromadzi najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie Życzliwość zwierząt Międzynarodowo na określone istotne tematy. W tym przypadku tematem przewodnim był ból podczas porodu. Dobrostan zwierząt jako koncepcja staje się coraz ważniejszy w społeczeństwie, co skłania specjalistów w tym sektorze, lekarzy weterynarii i producentów do skierowania swoich wysiłków na rozwój tego aspektu produkcji. Firma Boehringer Ingelheim, uznając społeczne znaczenie produkcji zwierzęcej w warunkach dobrostanu, nie może pozostać na uboczu. Dlatego też, chcąc wnieść wartość dodaną do branży i przyczynić się do szkolenia techników, od wielu lat z niezwykłym sukcesem organizuje to forum. Jest to regularne spotkanie na ten temat, charakteryzujące się wysokim poziomem techniczno-naukowym, a dziś stanowi punkt odniesienia w tej branży.” Manuela Cervinodoradca techniczny ds. przeżuwaczy w firmie Boehringer Ingelheim Anima Health w Hiszpanii.

Pozytywne doświadczenia poprawiające samopoczucie

Chociaż praktyka ta tradycyjnie skupiała się na diagnozowaniu i leczeniu chorób i innych problemów zdrowotnych zwierząt w celu złagodzenia negatywnych doświadczeń, różne badania przeprowadzone w ciągu ostatnich 15 lat sugerują, że Bydło ma również zdolność czerpania radości z pozytywnych doświadczeńco może skutkować lepszym zdrowiem.

READ  Internauci są oburzeni śmiercią młodej lekarki stażystki w Chinach

Z tego punktu widzenia oraz ze względu na ból podczas porodu będący głównym tematem konferencji, eksperci zajęli się tym tematem w tym miejscu Różne punkty widzenia Zajęcie się takimi kwestiami jak: wpływ decyzji dotyczących postępowania lub higieny podczas porodu; Oddzielenie matki od cielęcia po urodzeniu w zamian za korzyści wynikające z kontaktu w niepełnym wymiarze godzin; Plusy i minusy zapewniania różnych leków łagodzących ból; Ból wpływa nie tylko na krowę, ale także na cielę.

To tylko niektóre z tematów skupiających się na programowaniu forum, które zakończyło się promowaniem dobrostanu zwierząt we wszystkich jego postaciach jako priorytetu i podkreśleniem Rola lekarza weterynarii W osiągnięciu tego celu. Ponadto podkreślono, w jaki sposób można złagodzić ból, aby poprawić zdrowie i wydajność.

w Boehringer Ingelheim Strona internetowapoświęcona opiece nad zwierzętami hodowlanymi, zawiera wszelkie informacje, w tym prace prezentowane w Porto, a także szczegóły poprzednich wydarzeń.