19 kwietnia, 2024

„Latynosi” zmarnują kulę i zagrają z Polską

Hiszpania musi pokonać Polskę we wtorek (15:30) w meczu finałowym drugiej rundy, aby zakwalifikować się do półfinału Europy. Swoją pierwszą szansę przegrali z bardzo zdeterminowaną i agresywną Norwegią Latynosi Pierwsza porażka po 17 kolejnych zwycięstwach w turnieju kontynentalnym, najlepsza seria do wyboru.

To była uczciwa porażka, bez wymówki: Norwegia grała więcej i była lepsza. Hiszpania dotarła do finału rundy eliminacyjnej, ich praca domowa jest prawie skończona, a awans do półfinału jest już prawie w kieszeni. Zmiana prawie zależy od remisu. Ale rywal grał, że nie powinno być na skraju doliny. I zaobserwowano to w intensywności uwolnienia.

w drag

Norwegia narzuciła swoją siłę defensywną oraz szybkość i intensywność ataku na 5 do 15 minut (5-10) od startu.

Zawodnicy o medale, Nordycy, pojawili się z jeszcze jednym tempem, wyprzedzając start 2-0 Alexa Gomeza. Reakcja była wściekła: 0-5 w 10 minut, Saxon i Gullerud uwolnili się, ustawiając latynoskie alarmy. Ribeira próbowała zmienić trend, zamawiając tak szybko jak 5:1 z Arino, ale przechwyty Alexa i 4 gole nie wystarczyły, by powstrzymać Norwegów, który pokonał z 5 do 15:17.

– Skupimy się na naszej pracy io nich zapomnimy – zasugerował Ribeira, przywracając rutynę drużynie, która pokonała obronę i przede wszystkim nie oddała strzału. Reakcja Hiszpanów była przerażająca, co pozwoliło zmniejszyć wynik do 3-0 (8-10, 5. miejsce Alexa) i groziło, że wróci.

Ale Norwegia nie jest zdenerwowana. Z zadziwiającą szybkością zmian i rotacji piłki, zwłaszcza ze swoimi skrzydłowymi Bartholdem i Bejorsonem, przeliczył +4 (10-14). Dobra ręka Alexa Gomeza, z kolejnym powrotem, pomogła Sanchezowi w walce z Mickelonem, który przed przerwą przy kontrze spadł na +3 (11-14).

Nie odpowiada

Pomimo podwójnego zwolnienia Norwegii i 19-20 Casado, Hiszpania nie była w stanie ponownie wyrównać.

Potrzebowali tego Latynosi Szok w drugiej połowie. Przyszło im to w postaci podwójnego zwolnienia przez Donasena i Agę, niepowtarzalną okazję do wypełnienia luki. Ale Hiszpania nie skorzystała z tego; Co więcej, stracili zaskakujące prowadzenie 1-2, tracąc tym samym norweskie odbicie i przechodząc 14-17.

Augustine Casado cieszy się surowością norweskiego bezpieczeństwa

Martin TVSec / EFE

Wymiana stóp nie jest korzystna Latynosi, Jednak 19-20 Casado zdołało oczyścić kamień i osiągnąć cel. Ale Nordycy ponownie strzelili 0-3 w 46. minucie z 4 bramkami (19-23). Ribeira musiała potrząsnąć i przesunąć swoją małą książeczkę. Wybrał rozwiązanie ciągłe: zmień cel. Wycofał się z nudnego Pereza de Vargasa (2 przystanki na 10 strzałów w 16 minut drugiej połowy) dla Rodrigo Correlsa, który wykonał cztery przystanki.

Bezprecedensowy opór

Atak „latynoski” rozpadł się bez zdobycia 12 minut i zderzył się z Saverasem.

Ale za mało z celem. W ataku Hiszpania znalazła się w pułapce: 19-20 Casado (40 min) 20-24 MacVeda 12 minut puste. Norwegia nie miała możliwości przebicia bramki, w której utalentowany bramkarz rezerwowy Savares został rzucony z 7 przystanków, w których karny został również zatrzymany przez Alexa. Mecz został przypieczętowany w 20-25 8 minutach Saxon.

Norwegia 6:0 i starli się z bramkarzem Latynosi Przemyślany i skupiony na skróceniu dystansu Średnia docelowa W przypadku potrójnego remisu w grupie. Był w stanie strzelić tylko jednego gola z 23-27.

Opcje wyjazdu do Budapesztu

Hiszpania awansuje do półfinału, jeśli pokona Polskę, a drugie miejsce zajmie Szwecja, która zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Teraz Hiszpania liczy na to, że dotrze do jednego z dwóch biletów do półfinału. Z sześciopunktowym remisem z Norwegią i Szwecją, Latynosi we wtorek wygrają z Polską (wygrali już sparing przed mistrzostwami Europy); Dwaj Nordycy grają ze sobą, więc zwycięzca otrzymuje drugie miejsce. Jeśli Norwegia przejdzie, będzie pierwsza; Jeśli Szwecja wygra, Hiszpania będzie pierwsza. W drugiej grupie o dwa pierwsze miejsca zagrają Dania, Francja i Islandia.

Arkusz danych

Hiszpania, 23 lata – Norwegia, 27

Hiszpania: Perez de Vargas, Alex Gomes (5, 2 str.), Makeda (6), Casado (3), Sema Marquez (1), Angel Fernandez (1), Figuras; Corolla (PS), Corbindo, Pesina, Charmiento (1), Sole (2), Arino, Gideon Cardiola (3), Tarrafeta i Sanchez-Michelon (1).

Norwegia: Bergerud, Bjornsen (2), Reinkind (4), Gullerud (5), O’Sullivan, Sagosen (4), Barthold (6, 1p); Saeveraas (ps), Aga, Overjordet (2), Overby, Toft (4), Tonnesen.

Sędziowie: Pavisević i Rasnadovic (Czarnogóra). Wykluczyli McVeigh i Casado dla Hiszpanii oraz Doft, Overby, Aga (3) i Donassen dla Norwegii. Znokautował Agę za trzy zawieszenia (59m10V).

Obszary: 2-1, 2-5, 5-9, 9-12, 10-13, 11-14 (odpoczynek); 14-17, 18-20, 19-22, 19-24, 21-26, 23-27.

Wskazówka: Ontrage Neapol Arena de Bratysława.

READ  Polska buntuje się przeciwko europejskiej sprawiedliwości i stawia kraj na krawędzi prawnego zerwania z UE | Międzynarodowy