23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Larry rośnie w siłę. Może stać się dużym huraganem, aż do kategorii 6

Larry, 12. burza tropikalna w sezonie huraganów na Atlantyku, w dalszym ciągu wzmacnia południowe wyspy Zielonego Przylądka w Afryce i Dziś wieczorem może stać się huraganem, a do piątku będzie to wyższa kategoriaI Do 6 w skali Saffira-Simpsona.

Polecamy: Dzisiejsza pogoda 1 września: Burza tropikalna Larry tworzy się na Oceanie Atlantyckim. W Meksyku nadal padał deszcz

System ma maksymalne trwałe wiatry 70 mph (110 km / h) i znajduje się nad wschodnim Oceanem Atlantyckim, 595 km (370 mil) na zachód-południowy zachód od Wysp Zielonego Przylądka.

Larry jedzie na zachód z prędkością 35 km/h (22 mph).

Meteorolodzy spodziewali się ruchu na zachód do czwartku, a następnie stopniowej zmiany kierunku z zachodu na północny zachód w czwartek i piątek wieczorem.

Amerykańskie Narodowe Centrum Huragan (NHC) zauważyło w swoim najnowszym biuletynie, że tropikalne wiatry sztormowe rozciągają się do 110 kilometrów (70 mil) od centrum.

NHC z siedzibą w Miami oczekuje, że Larry będzie nadal „rosnąć w siłę w nadchodzących dniach”, aż stanie się dziś wieczorem huraganem i Osiągnij główną kategorię huraganów w piątek (3, 4 lub 6 w skali intensywności Saffira-Simpsona, maksymalnie 5).

Dziś Larry’emu towarzyszy posttropikalny huragan Ida, który przesuwa się w kierunku północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, pozostawiając po sobie ulewny deszcz, oraz „słabo uregulowany” depresję tropikalną Kate, która przemieszcza się przez Atlantyk i jest oczekiwana. wkrótce. zanik.

Ida ma maksymalne wiatry około 55 km/h (35 mph) i nadal stwarza ryzyko ulewnych deszczy i późniejszych powodzi, a także huraganów na północnym wschodzie.

Huragan Ida, obecnie pogarszający się, spowodował co najmniej 6 ofiar śmiertelnych, poważne przerwy w dostawie prądu, powodzie i rozległe szkody w Luizjanie i częściach Missisipi, chociaż wydaje się, że nie był tak poważny, jak się obawiano, częściowo dzięki dużej części zrekonstruowane wały w rejonie Nowego Orleanu.

System znajdował się około 60 kilometrów (35 mil) na wschód od Hagerstow w stanie Maryland i około 55 kilometrów na południe od Harrisburga w Pensylwanii.

READ  Pomysłowa zemsta korporacji na oszustie stała się wirusowa

Prognozy ostrzegają przed gwałtownymi powodziami i powodziami dla części centralnych Appalachów, środkowego Atlantyku, południowego Nowego Jorku i Nowej Anglii.

Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) spodziewa się, że obecny sezon huraganów na Atlantyku będzie miał ponadprzeciętną aktywność.

Jak dotąd w tym roku w basenie atlantyckim uformowały się cztery huragany – Elsa, Grace, Henry i Ida – z których Grace i Ida osiągnęły najwyższą kategorię.