22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lancet: Szczepionka Sinopharm jest bezpieczna u chłopców w wieku od 3 do 17 lat | wygenerował silną odpowiedź immunologiczną

Ostatnie badanie z czasopisma naukowegochoroba Lancetas rzuciłem to Szczepionka Sinopharm jest bezpieczna i wywołuje „silną odpowiedź immunologiczną po dwóch dawkach” u dzieci w wieku od 3 do 17 lat.

Chociaż jego skuteczność pozostaje nieznana, co zostanie ocenione w III fazie badań, specjaliści czasopisma donoszą, że tak zwany BBIBO-CorV jest bezpieczny i dobrze tolerowany” oraz że „powoduje silne reakcje humoralne (generowanie przeciwciał) przeciwko zakażenie BBIBO-CorV.” SARS-CoV-2 po dwóch dawkach”, na podstawie badań I i II stopnia u chłopców w tej grupie wiekowej.

Przeprowadzone badanie było badaniem randomizowanym, podwójnie ślepym i kontrolowanym. W obu fazach pracowaliśmy ze zdrowymi ochotnikami w grupach wiekowych 3-5 lat, 6 i 12 oraz 13 i 17 lat, którzy otrzymali różne dawki szczepień.

Jeśli chodzi o dawkowanie, podano im 28 dni w odstępie. W I etapie wzięło udział 445 dzieci, do II etapu wybrano 810 dzieci.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zauważyli, że najczęstszym działaniem niepożądanym był ból w miejscu wstrzyknięcia, a następnie gorączka, gdzie „największe nasilenie było łagodne do umiarkowanego” i „przejściowo lub ustąpiło w ciągu kilku dni”.

Dlatego naukowcy na tym etapie badań doszli do wniosku, że inaktywowana szczepionka Covid 19 BBIBP-CorV, znana komercyjnie jako Sinopharm, była „bezpieczna i dobrze tolerowana na wszystkich poziomach testowanych u uczestników w wieku od 3 do 17 lat”.

Ponadto dodali, że reakcje niepożądane występowały głównie po pierwszej dawce i wykazywały częstość podobną do obserwowanej u uczestników w wieku od 18 do 59 lat oraz u osób w wieku 60 lat i starszych.

Naukowcy biorący udział w tym badaniu spodziewali się, że trzeci etap dla tej grupy wiekowej odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskichs, gdzie szczepionki będą podawane w odstępie 21 dni w celu uzyskania dodatkowych danych dotyczących bezpieczeństwa, immunogenności i skuteczności.