1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – Okręg Dwustulecia IPN dla studentów medycyny Ban

Meksyk. Dziesiątki studentów z Wyższej Szkoły Medycznej (ESM), afiliowanych przy Narodowej Politechnice (IPN), zamknęło w piątek na dwie godziny obchody dwustulecia, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co postrzegają jako nieuwzględnianie ich żądań przez władze państwowe . powiedział Dom Studiów.

Tuż przed godziną 12:00 uczennice wyszły jednymi z drzwi Europejskiej Szkoły dla Kobiet i ruszyły w kierunku Toru Dwustulecia, które zamknęły wśród języków i haseł, a także transparentów domagających się, by kierunek Politechniki dał im lepsze studia. Okoliczności.

Oprócz podkreślania, że ​​mobilizatorzy „nie są stawami, jesteśmy studentami”, młodzi ludzie domagali się większej przejrzystości w praktyce budżetowej ESM, zwrócenia uwagi na przypadki przemocy ze względu na płeć oraz przypadki rzekomej „korupcji”, które należy zbadać. Będzie wewnątrz tego kampusu.

Około 13:30, kiedy pojazdy jadące na torze Bicentennial skręciły i przemieściły się na inne strony, protestujący zdecydowali się jechać tą drogą na północny wschód i ogłosili, że pójdą do okupacyjnej 12, a następnie skręcą na Rue Insurgentes.

Tuż po godzinie 14 uczniowie przestali zamykać Obwód Dwustulecia i kontynuowali ogłoszoną już trasę ulicami drugorzędnymi.

Uczeń ze szkoły, który wolał nie ujawniać swojego nazwiska, zwrócił uwagę, że niedawne mianowanie tymczasowego dyrektora szkoły, José Roberto de Jesus Pastraccia, nie spełnia listy petycji złożonych przez uczniów uczelni, ponieważ podobno „należy do tej samej grupy co dyrektor powyżej”, a także na to, że „nie zna sytuacji” szkoły i dlatego nie może sprostać wymaganiom uczniów.

Podobnie konsultowana młoda kobieta potwierdziła, że ​​lokalna petycja EMS nie została podjęta przez władze, zauważając, że blokada Dwustulecia będzie trwała do czasu władz Metropolii, IPN i Sekretarza. Edukacja publiczna.