23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – GB wyśle ​​więcej żołnierzy do wzmocnienia polskiego ogrodzenia granicznego

La Jornada – GB wyśle ​​więcej żołnierzy do wzmocnienia polskiego ogrodzenia granicznego

Wobec zarzutów, że Białoruś używa na granicy tysięcy imigrantów jako broni, planuje się wysłanie do Polski dodatkowych wojsk brytyjskich, z wielokrotnymi ostrzeżeniami o możliwości poważnego konfliktu w regionie.

Żołnierze przybędą pośród napięć na kolejnej granicy między Rosją a Ukrainą, a wzrost rosyjskich wojsk oraz ostrzeżenia ze strony USA i NATO mogą przełamać wrogość wobec Moskwy i zająć terytorium, tak jak miało to miejsce na Krymie siedem lat temu. Początek wojny separatystycznej na Ukrainie.

Około 100 jednostek Królewskiego Korpusu Inżynieryjnego Armii Brytyjskiej zostanie już wysłanych, aby dołączyć do 10 żołnierzy w Polsce, aby wzmocnić ogrodzenie graniczne, wielokrotnie burzone wspólnym wysiłkiem białoruskich sił bezpieczeństwa o przekroczenie granicy. Z drugiej strony.

Na początku tego tygodnia rząd brytyjski ogłosił sprzedaż broni na Ukrainę w ramach joint venture z Kijowem w celu zakupu nowych okrętów i broni dla swojej marynarki wojennej.

Wielka Brytania prowadzi rozmowy z Polską w sprawie sprzedaży brytyjskim producentom rakiet i systemów obrony przeciwlotniczej o wartości 3,3 mld (około 84 mld pesos). Warszawski rząd twierdzi, że potrzebuje broni, by przeciwdziałać rosyjskiemu zagrożeniu.

W Moskwie prezydent Władimir Putin zapowiedział, że Rosja podejmie „odpowiednie” działania w stosunku do zachodnich „prowokacyjnych” działań na Ukrainie.

Wielka Brytania wpadła na Kreml u wybrzeży Ukrainy cztery miesiące temu, kiedy Rosjanie zrzucili bomby ostrzegawcze na brytyjski okręt wojenny. Obrońca Przekraczając wody Krymu.

Mówiąc o wysłaniu wojsk do Polski, brytyjski minister obrony Ben Wallace zwrócił uwagę na groźbę konfliktu.

„W tej części Europy jest wiele działań zagrażających bezpieczeństwu, a jednym z naszych obowiązków jest okazanie solidarności politycznej, a nawet militarnej” – ostrzegł.

Generał Nick Carter, ustępujący przywódca sił bezpieczeństwa, powiedział, że wojna asymetryczna i hybrydowa już się rozpoczęła.

„Wydaje mi się, że jest to klasyczny temat Hybrid Strategic Guide, który wiąże się z dezinformacją i niestabilnością, a idea pchania imigrantów w kierunku granic UE jest najlepszym przykładem” – powiedział.

READ  Polska trzecim rywalem Argentyny na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022

Carter nalegał również, aby brytyjskie siły zbrojne wymieniły wojnę z Rosją – nadzwyczajna okoliczność – i zaznaczył, że Putin nie wierzy, iż nadal chce „gorącej wojny”.

Istnieją różne zmienne określające, co może się wydarzyć. Po pierwsze, Putin jest motorem działań prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Rosja, która prowadziła wspólne ćwiczenia wojskowe z wojskami białoruskimi na granicy, w miarę eskalacji kryzysu granicznego używała w regionie bombowców z bronią jądrową.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken napisał na Twitterze, że tak zwany kryzys migracyjny jest „zagrożeniem dla bezpieczeństwa, siejącym separatyzm i zmieniający kierunek operacji rosyjskich wzdłuż granicy z Ukrainą”.

Według jego doradców prezydent Francji Emmanuel Macron zapewnił Putina telefonicznie, że NATO będzie gotowe do obrony suwerenności Ukrainy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Putin zaprzeczył zarzutom, jakoby planował atak. Rzecznik Kremla Dmitrij Preskow twierdzi, że twierdzenie, iż napięcia między Białorusią a Polską próbują odwrócić uwagę od ruchów wojsk rosyjskich, jest „po prostu błędne” i wskazuje na „prowokację” zachodnich manewrów na Morzu Czarnym.

Nie tylko Rosjanie są winni za groźną strukturę wojsk. Argumentowała, że ​​rozmieszczenie przez władze białoruskie 15 tys. policjantów i żołnierzy, czołgów i artylerii przeciwlotniczej do granicy białoruskiej nie było uzasadnione kontrolą imigracyjną.

Polska odmówiła pomocy Frontexowi, unijnej agencji granicznej, ogłaszając stan wyjątkowy w związku z imigracją. Odrzucenie Fronteksu Prawicowy rząd w Warszawie został uwikłany w serię gorzkich starć z Brukselą.

Uważa się to za szansę dla Wielkiej Brytanii Brexit Wejdź na scenę.

Sytuacja wojenna w Polsce i na Ukrainie grozi jednak wciągnięciem Brytyjczyków w stan niepewności prowadzący do konfliktu, który już jest pogrążony w prawie niezamierzonych konsekwencji, które doprowadziły do ​​śmiertelnych konfliktów na całym świecie.

© Niezależny

Tłumaczenie: George Anaya