22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – chiński producent samochodów elektrycznych otworzy fabrykę w Meksyku

La Jornada – chiński producent samochodów elektrycznych otworzy fabrykę w Meksyku

Meksyk. Chiński producent samochodów elektrycznych BYD prowadzi analizę, aby określić, w jakim stanie zbuduje swoją fabrykę w Meksyku, w której utworzy się około 10 000 miejsc pracy. Poinformował o tym Jorge Vallejo, dyrektor generalny BYD w Meksyku, w wywiadzie dla Bloomberga.

Dyrektor wyjaśnił, że BYD otrzymało oferty z 23 stanów, ale wybór został dokonany i obecnie analizowane są trzy potencjalne lokalizacje pod budowę elektrowni.

Vallejo wyjaśnił w rozmowie z Bloombergiem, że chiński producent prowadzi ostateczne negocjacje w sprawie ustalenia lokalizacji fabryki, a oficjalnego komunikatu należy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Nie wskazał, ilu z tych pracowników będzie zatrudnionych bezpośrednio przez BYD w porównaniu z wykonawcami lub dostawcami.

Wielkość fabryki dorównywałaby wielkości niektórym największym fabrykom samochodów w kraju. Największa w Meksyku fabryka Volkswagena w Puebla zatrudnia 6100 pracowników na liniach montażowych i 5000 pracowników nadzoru, a także tysiące osób odpowiedzialnych za montaż części zamiennych.

Dyrektor potwierdził, że BYD jest na dobrej drodze do sprzedaży w tym roku 50 000 pojazdów w kraju. W zeszłym miesiącu chiński producent wprowadził na rynek hybrydowy pickup o nazwie Shark, co jest kolejnym znakiem rosnącego znaczenia kraju dla firmy.

Na początku tego roku dyrektorzy chińskiego producenta wskazali, że Meksyk jest idealnym miejscem do ekspansji na inne rynki i planowali wprowadzenie na rynek od dziewięciu do dziesięciu modeli. W jej portfolio znajdują się cztery modele elektryczne: Han, Tang, Yuan Plus i Dolphin. Magazyn Fortuna wyjaśnił, że ma w planach wypuszczenie hybrydy plug-in BYD Song Plus DM-i.

Tesla wciska hamulec

Plany producenta BYD dotyczące rozszerzenia swojej działalności w Meksyku, mimo zapowiedzi USA o nałożeniu ceł na chińskie samochody, stoją w sprzeczności z planami amerykańskiej firmy Tesla, która w zeszłym roku ogłosiła plany budowy fabryki na terytorium Meksyku. Na co wybrał stan Nuevo Leon, niedaleko granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

READ  ¡Adelante con una buena conclusión! ¿Qué es la campaña "The Irresistible End" de Walmart?

Jednak do chwili obecnej Tesla nie rozpoczęła żadnych prac i nic nie wskazuje na działania mające na celu ukończenie tej fabryki.