27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kwadrantydy 2022: Oto pierwszy w tym roku duży deszcz meteorów

Z 80 meteorami na godzinę, Kwadrantydy obiecują być jednym z najlepszych deszczów meteorów roku, więc możesz mieć na nie oko krok po kroku.

Każdego stycznia Ziemia przechodzi przez region swojej orbity, gdzie gęsty obłok pyłu utworzył pozostałości asteroidy 2003 EH. Przechodząc przez naszą planetę prowadzi do Cząsteczki lodu, pyłu i skał Wchodzą w kontakt z ziemską atmosferą z prędkością około 41 kilometrów na sekundę, powodując błyski, które przecinają nocne niebo w milisekundach, znane jako kwadrantydy, Pierwszy duży prysznic dla gwiazd 2022.

W idealnych warunkach maksymalna aktywność Kwadrantydów pozwoliłaby: Obserwuj od 80 do 100 meteorów na godzinę Wczesnym rankiem 3 stycznia iw nocy 4 stycznia. Jeśli do typowej gęstości czworokątów dodamy nów księżyca, który będzie towarzyszył pierwszym nocom w roku, otrzymamy wynik:Jeden z najbardziej niesamowitych deszczów meteorów roku.

Jak zobaczyć Quatrain, pierwszy deszcz meteorów 2022 roku?

Zdjęcie: Getty Images

Promieniowanie czwartorzędowe (obszar nocnego nieba, na którym pojawia się większość meteorów) jest obecne w Konstelacja Boyero Na północ; Jednak zasada, jak najlepiej wykorzystać deszcz meteorów, jest prosta: nie jest konieczne ani zalecane skupianie wzroku na El Boyero i jego otoczeniu.

meteory Może pojawić się z dowolnego miejsca na nocnym niebie A najlepiej mieć szerokie pole widzenia niebiańskiego sklepienia, aby móc upolować jak najwięcej.

Najlepszy czas na zobaczenie Kwadrantydów jest w Fajr i przed Fajr. Jest to deszcz, który najlepiej obserwuje się z półkuli północnej i podobnie jak w innych podobnych wydarzeniach nie potrzebujesz żadnego instrumentu wizualnego, aby go zobaczyć.

Z powodu jego upadku ulewy meteorów Najlepiej widać to gołym okiem (Bez lornetki ani teleskopu) i na niebie z minimalnym zanieczyszczeniem światłem.

Pierwszym krokiem do zobaczenia meteorów jest znalezienie wygodnego miejsca, w którym możesz spojrzeć w górę bez nadwyrężania szyi. Odłóż na bok wszelkiego rodzaju światło (zwłaszcza z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych) jest niezbędne, aby poprawić wrażenia. Gdy twoje oczy przyzwyczają się do ciemności, zaczniesz zauważać więcej gwiazd na nocnym niebie, a przy odrobinie szczęścia zobaczysz przelatujący lot jakiegoś kwadrantu w niebiańskim sklepieniu.

READ  Dlaczego w ostatnich latach „połysk” Ziemi jest słabszy?

Czytaj teraz:

7 zjawisk astronomicznych z 2022 roku, których nie można przegapić

Zimą nadejdą deszcze gwiazd i inne zjawiska astronomiczne