25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kupno domu w Stanach Zjednoczonych to marzenie, a jego utrzymanie to koszmar

Kupno domu w Stanach Zjednoczonych to marzenie, a jego utrzymanie to koszmar

Kupno domu w Stanach Zjednoczonych to marzenie, a jego utrzymanie to koszmar. Zdjęcie: Getty Images (Antonio Guillem za pośrednictwem Getty Images)

Przez dziesięciolecia zakup domu był ucieleśnieniem słynnego amerykańskiego snu, marzenia, które wydaje się coraz bardziej nieosiągalne ze względu na gwałtowny wzrost cen mieszkań. Ale nawet jeśli uda się to osiągnąć, zamieni się to w koszmar, ponieważ koszty utrzymania wymarzonego domu stały się szalone, pomiędzy rosnącymi stopami procentowymi a innymi wydatkami, takimi jak podatek własnościowy I Składki ubezpieczeniowe.

Nawet dokonanie ostatniej spłaty 30-letniego kredytu hipotecznego nie będzie wytchnieniem dla milionów Amerykanów, którzy przeżywają jeden z najbardziej nieprzewidywalnych czasów na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach. Niektórzy właściciele domów nieobciążeni hipoteką odnotowali wzrost kosztów kredytu hipotecznego Ubezpieczenie domu przekroczyła 60% w ciągu zaledwie 24 miesięcy, według Dziennik Wall Street.

Jak wynika z danych cytowanych przez „The Journal” firmy analitycznej S&P Global, w zeszłym roku w 19 stanach składki na ubezpieczenie domu wzrosły o ponad 10%, głównie z powodu klęsk żywiołowych, takich jak powodzie i pożary. Badanie przeprowadzone przez Federalne Krajowe Stowarzyszenie Kredytów Hipotecznych wykazało, że duża liczba właścicieli domów (10%) Nie wiesz, czy będziesz w stanie opłacić składki. Przy przedłużeniu kolejnej umowy.

Klęski żywiołowe podniosły stawki ubezpieczenia domu w wielu stanach, takich jak Floryda.  Na zdjęciu: Zdewastowane podwórka przy plaży po huraganie Nicole, który uderzył w ląd na wschodnim wybrzeżu Florydy, w Daytona Beach Shores, 11 listopada 2022 r. REUTERS/Marco BelloKlęski żywiołowe podniosły stawki ubezpieczenia domu w wielu stanach, takich jak Floryda.  Na zdjęciu: Zdewastowane podwórka przy plaży po huraganie Nicole, który uderzył w ląd na wschodnim wybrzeżu Florydy, w Daytona Beach Shores, 11 listopada 2022 r. REUTERS/Marco Bello

Klęski żywiołowe podniosły stawki ubezpieczenia domu w wielu stanach, takich jak Floryda. Na zdjęciu: Zdewastowane podwórka przy plaży po huraganie Nicole, który uderzył w ląd na wschodnim wybrzeżu Florydy, w Daytona Beach Shores, 11 listopada 2022 r. REUTERS/Marco Bello (Reuters/Reuters)

Ubezpieczenia są równie niszczycielskie jak stopy procentowe

Według strony internetowej poświęconej zakupom ubezpieczeń Insurify, która spodziewa się kolejnego wzrostu o kolejne 6% w 2024 r., w latach 2021–2023 średni roczny koszt ubezpieczenia domu wzrósł do 2377 dolarów, czyli około 20%. „Uważam, że ubezpieczenia są naprawdę tak samo niszczycielskie jak stopy procentowe; Jeśli nie.” „Co więcej” – powiedziała gazecie Kara Breithaupt, agentka nieruchomości z Nowego Orleanu.

READ  Sztuczka, której używa personel wojskowy, aby zasnąć w ciągu zaledwie dwóch minut

Właściciele domów obciążonych hipoteką, którzy stanowią około 60% wszystkich właścicieli domów, Są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia.

„Kiedy mówisz o nieruchomości o wartości 500 000 dolarów ze składką na ubezpieczenie domu w wysokości 8 000 dolarów i składką na ubezpieczenie od powodzi w wysokości 2000 dolarów plus podatek od nieruchomości, zdajesz sobie sprawę, że koszty dramatycznie wzrosły” – dodał Breithaupt.

Tymczasem właściciele domów muszą nadążać za rosnącymi stawkami za prawie wszystko, co wiąże się z posiadaniem domu Usługi publiczne Nawet płatności za Stowarzyszenia właścicieli domów (HOA), który nadzoruje zarządzanie niektórymi wspólnotami mieszkaniowymi. Te koszty inne niż hipoteczne przedstawiono w roku 2022 Ponad połowa całkowitych wydatków właścicieli; Co gorsza, nie wykazują żadnych oznak spowolnienia.

Prawie 1 na 5 właścicieli domów nie może sobie pozwolić na wydanie 500 dolarów na naprawy

Utrzymanie domu, na poziomie infrastruktury, również stało się wyzwaniem. Jak wynika z innego badania przeprowadzonego przez firmę technologiczną Clever Real Estate, która łączy kupujących z agentami nieruchomości, prawie co piąty właściciel domu nie jest w stanie wydać nawet 500 dolarów na awaryjne naprawy bez zadłużenia się na karcie kredytowej. Ponad 40% stwierdziło, że pominęło niektóre z nich Prace konserwacyjne Konieczne ze względu na koszty

Utrzymanie domu, na poziomie infrastruktury, również stało się wyzwaniem.  Zdjęcie: Getty ImagesUtrzymanie domu, na poziomie infrastruktury, również stało się wyzwaniem.  Zdjęcie: Getty Images

Utrzymanie domu, na poziomie infrastruktury, również stało się wyzwaniem. Zdjęcie: Getty Images (Vladimir Vladimirov za pośrednictwem Getty Images)

W raporcie firmy Thumbtack, zajmującej się technologią ulepszania domów, w którym uwzględniono prace konserwacyjne, takie jak czyszczenie rynien, pielęgnacja trawników i wzmocnienie dachu, zauważono, że Koszty tego typu wzrosły średnio do 6663 USD W IV kwartale 2023 r. wzrost o 8,3% w stosunku do roku poprzedniego.

„Nie wygląda na to, że sytuacja w najbliższym czasie ulegnie spowolnieniu” – powiedział Marco Zappacosta, dyrektor generalny Thumbtack, wskazując na problemy w łańcuchu dostaw istniejące od czasu pandemii. Wyjaśnił, że prawie połowa domów zamieszkałych przez właścicieli została wybudowana przed 1980 rokiem i budynki te wymagają konserwacji. Ale „Nie ma wystarczającej liczby specjalistów, aby obsłużyć wszystkich.„.

READ  Elon Musk ogłosił nową subskrypcję Twittera bez reklam

To jak drugi kredyt hipoteczny

Problemem są także podatki od nieruchomości, które rosną wraz z wpływem inflacji na budżety samorządów lokalnych.

W 2023 r. Średni podatek od nieruchomości na domy jednorodzinne wyniósł 4062 dolarów, o 4,1% więcej niż w roku poprzednim, podaje firma Atom, zajmująca się danymi z rynku nieruchomości. W niektórych dużych obszarach miejskich wzrost jest znacznie większy, od 19% do 31,5%.

Pomijając podatki i ubezpieczenie, wielu właścicieli domów ma wrażenie, że płacą kredyt hipoteczny, a nie pojedynczy kredyt hipoteczny. W Nowym Orleanie, gdzie huragany i powodzie spowodowały szybszy wzrost kosztów ubezpieczenia niż w większości części kraju, cena ubezpieczenia od wiatru i gradu może przekroczyć 30 000 dolarów.

Możesz być także zainteresowany | Na filmie: Po czym poznać, że nadszedł czas na zakup domu?