11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kubański kierowca ciężarówki skazany za wypadek śmiertelny zmniejszony

(CNN) – Gubernator Kolorado Jared Polis złagodniał Reguła Kierowca ciężarówki został skazany na 110 lat więzienia za śmiertelny wypadek w Kolorado w 2019 roku. Według komunikatu prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Aguilera Medeiros powiedział wówczas śledczym, że prowadził naczepę w kwietniu 2019 r. z prędkością 136 km/h, gdy hamulce zawiodły. Próbował stanąć na ramieniu, aby uniknąć zatrzymania się w korku, ale inna naczepa już tam się zatrzymała, zgodnie z oświadczeniem dotyczącym aresztowania.

Departament Policji Lakewood powiedział w tym czasie, że w wypadku zginęło 28 samochodów, pozostawiając cztery osoby martwe.

Aguilera Medeiros został postawiony w stan oskarżenia w październiku i został skazany za zabójstwo samochodu i 23 inne zarzuty, zgodnie z Biurem Prokuratora Okręgowego Okręgu Kolorado.

James Colgan, prawnik Aguilery Medeiros, powiedział CNN, że był zaskoczony, że gubernator podjął decyzję przed przesłuchaniem zaplanowanym na przyszły miesiąc.

Powiedział jednak, że to dobra wiadomość i ma nadzieję, że Aguilera-Mederos przyjmie ofertę ułaskawienia.

„Oczywiście uważam, że był to maksymalny wyrok, jaki powinien otrzymać pan Medeiros, 10 lat. A pan Medeiros jest oczywiście bardzo wdzięczny za decyzję gubernatora. Myślę, że jest to bardziej sprawiedliwe odzwierciedlenie tego, co się stało niż 110 lat. lat, które dostał.”

Colgan powiedział, że spodziewa się, że Aguilera Medeiros będzie kwalifikować się do zwolnienia warunkowego w ciągu pięciu lat od nowego orzeczenia. Jeśli chodzi o rozprawę zaplanowaną na 13 stycznia, Colgan powiedział, że nie widzi powodu, aby stawić się w sądzie, ale nic nie zostało jeszcze rozstrzygnięte.

„Spodziewam się, że pan Medeiros przyjmie tę propozycję amnestii” – powiedział Colgan. – Nie wyobrażam sobie, żeby tego nie zrobił.

Gubernator ujawnił również, że niedawno dowiedział się, że krewny adwokata pana Rogela, Aguilera Medeiros, pracuje w biurze gubernatora, zgodnie z oświadczeniem. „Ta osoba nie była absolutnie zaangażowana w proces łagodzenia skutków i działa w niepowiązanym charakterze i nie była wcześniej świadoma decyzji gubernatora”.

READ  Według mediów Boris Johnson wziął udział w imprezie podczas swojego pierwszego porodu na COVID-19

Zdanie „nietypowy i bardzo niesprawiedliwy”

W swoim liście ułaskawienia do Rogela Aguilery Medeiros gubernator Jared Polis nazwał ten wyrok „nietypowym i skrajnie niesprawiedliwym”, dodając, że „choć nie jesteś wolny od winy”, Twój wyrok jest nieproporcjonalny w porównaniu z wieloma innymi więźniami w naszym systemie sądownictwa karnego. „

„Piszę do Państwa, aby poinformować, że przychylam się do Państwa prośby o zamianę kary. Dowiedziawszy się o nietypowym i wysoce niesprawiedliwym wyroku w Państwa sprawie, zamienię Państwa wyrok na 10 lat i przyznam możliwość zwolnienia warunkowego w dniu 30 grudnia 2026 r. .” napisał Polis.

Zaznaczył, że decyzja jest oparta „tylko” na okolicznościach sprawy i uważa, że ​​Aguilera Medeiros z różnych powodów zasługuje na ułaskawienie.

„Zostałeś skazany na 110 lat więzienia, więcej niż w rzeczywistości dożywocie, za popełnienie tragicznego, ale nieumyślnego czynu. I chociaż nie byłeś bez winy, twoja kara jest nieproporcjonalna w porównaniu z wieloma innymi więźniami naszego systemu sądownictwa karnego, którzy umyślnie popełnili brutalne zbrodnie” – dodał.

„Niezwykle nietypowy werdykt” podkreśla niekonsekwencję, zdaniem gubernatora, w przestępstwach w podobnych sytuacjach.

„Mamy nadzieję, że ta sprawa pobudzi ważną rozmowę na temat przepisów dotyczących wyroków, ale wszelkie późniejsze zmiany w prawie nie wpłyną z mocą wsteczną na wyrok, więc daję ci tę ograniczoną ulgę” – powiedział.

Orzeczenie zostało wydane w wyniku ustawy z Kolorado przyjętej przez ustawodawcę i podpisanej przez byłego gubernatora, a „nie z winy sędziego, który wydał obowiązkowy wyrok wymagany przez prawo w tej sprawie”, według Polis.

„W związku z tym muszę podjąć kroki, aby zapewnić sprawiedliwość w tej sprawie i robię to dzisiaj z tą ograniczoną ulgą” – powiedział.

Polis mówił także o rodzinach ofiar wypadku, mówiąc: „Cztery osoby straciły życie, a inni zostali ciężko ranni z powodu swoich złych decyzji, a rodziny tych ofiar już nigdy nie będą miały okazji uściskać swoich bliskich, którzy przegrała to wydarzenie. Tragedia, która dotknęła tak wielu Kolorado.

READ  Papież Franciszek, Dalajlama i światowi przywódcy oddają hołd niestrudzonej walce Desmonda Tutu

„Podczas gdy twoje działania spowodowały ogromny ból, twoja osobista refleksja i zmiany w bezpieczeństwie pojazdów użytkowych, które zostały wprowadzone w następstwie tej tragedii, aby zapewnić, że tego typu wydarzenia nigdy się nie powtórzą” zachęciło mnie.