18 kwietnia, 2024

Kubańscy kajakarze plądrują Recess i wracają do Polski

Hawana, 23 maja (ACN) za Kubańscy kajakarze Po zdobyciu w ten weekend dwóch złotych, dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu wrócił do polskiego miasta Bidgostia. Recise World Cup, CzechyZwłaszcza Yarislides Cyrilo (2-1-0).

Przed startem w Czechach uczniowie Yosniela Domingueza (M) i Nelsona Perrellsa (F) odbyli krótkie szkolenie i teraz robią to ponownie, ale ich poglądy były ustawione na mundialu w polskim Bosnonie. Planowane są kolejne 26-29.

Alejandro Hanze, prezes i komisarz Narodowej Federacji, powiedział Kubańskiej Agencji Prasowej (ACN), że muszą nadal zdobywać medale i dopracowywać szczegóły dotyczące wydajności kajaków.

Pod tym względem, według strony internetowej Międzynarodowej Federacji www.canoeicf.com, zajął szóste (2-2-1) miejsce na obecne 50 krajów z ponad 500 sportowcami, w tym medalistami olimpijskimi i światowymi.

W związku z planowaniem poznańskiej imprezy zapowiedział, że wszyscy ustawią się w tych samych modelach i dystansach, zaznaczając, że udział w czeskich i polskich imprezach był planowany od tego czasu.

Olympic Cyrilo zdobył dwa złote medale w jednomiejscowym canoe (C-1) na 200m, dwa srebrne (C-2) na 200m i jeden srebrny w C-2 na 500m. Współuczestnik meczu pod pięcioma ringami, Khaterin Nuevo (1-1-0).

Hanze przypomniał ACN, że w C-2 w wyścigu 500 pokonali ich tylko chińscy sportowcy olimpijscy i światowi, Xu Shixiao i Sun Mengya. Idzie dobrze, zauważył.

Inne medale dla Kuby to mistrz olimpijski Tokio 2020, Siergiej Torres, ale zdobył srebrne i brązowe medale na 1000 m na C-2 oraz olimpijczyk Jose Ramon Belier w finale A na żywo na C-1. Na pięciu tysiącach metrów, odpowiednio.

Beiler był na tysiącu metrów w finale A w C-1, ale zajął siódme miejsce, podczas gdy Torres dotarł do finału B i zajął szóste piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ze swojej strony, Pelier i Tabiani alvarez, nowicjusz na tym poziomie, odbili na 200 m w ostatnim B C-2, zajmując ósme miejsce w teście i siedemnaste w klasyfikacji generalnej.