25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Książę Andrzej pozbawiony tytułów wojskowych i królewskiego patronatu

(CNN) – Pałac Buckingham ogłosił w czwartek, że brytyjski książę Andrew zostanie pozbawiony tytułów wojskowych i charytatywnych.

„Za zgodą królowej powiązania wojskowe i patronat królewski księcia Yorku zostały zwrócone królowej. Książę Yorku nie będzie nadal sprawował żadnego urzędu publicznego i będzie bronił tej sprawy jako obywatel prywatny” – czytamy w oświadczeniu. . .

Decyzja zapadła dzień po tym, jak sędzia federalny w Nowym Jorku odrzucił wniosek o oddalenie powództwa cywilnego przeciwko księciu Andrew, wniesionego przez Virginię Joffrey, kobietę, która twierdzi, że była ofiarą handlu seksualnego z księciem, gdy była nieletnia.

Królewskie źródło powiedziało CNN, że wszystkie tytuły księcia zostały natychmiast zwrócone królowej. Według tego samego źródła tytuły te zostaną przydzielone innym członkom rodziny królewskiej.

Źródło dodało, że książę Yorku nie używa już stylu „Jego Królewska Wysokość” w żadnym oficjalnym charakterze.

Wiadomości w sprawie Epsteina związane z księciem Andrzejem 1:38

Potwierdzili CNN, że decyzja ta była szeroko dyskutowana w rodzinie królewskiej.

popyt

Virginia Joffrey twierdziła w pozwie, że zmarły miliarder Jeffrey Epstein przemycał i zmuszał ją do seksu ze swoimi przyjaciółmi, w tym z księciem Andrew, i że Andrew wiedział, że jest nieletnia (miała wtedy 17 lat).

Brytyjski książę Andrew uczestniczy w uroczystym pogrzebie księcia Filipa w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor w Anglii 17 kwietnia.

Książę Andrzej zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

W pozwie Virginia Joffrey wniosła swoją sprawę na podstawie Ustawy o Dzieciach Ofiarach, prawa stanu Nowy Jork uchwalonego w 2019 r., które przedłuża przedawnienie w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci, aby dać ofiarom więcej możliwości dochodzenia sprawiedliwości.

Jego prawnicy argumentowali, że jego pozew naruszył warunki jego ugody z 2009 roku z Epsteinem na Florydzie, na mocy której zgodził się na „publiczne zrzeczenie się” zarzutów przeciwko Epsteinowi i innym. Ta umowa, ogłoszona w zeszłym tygodniu, pokazuje, że Epstein zapłacił Joffreyowi 500 000 dolarów za wycofanie sprawy bez przyznania się do odpowiedzialności lub winy. Imię księcia nie pojawia się wyraźnie jako część.

READ  Stany Zjednoczone nakładają na Białoruś nowe sankcje za „uregulowanie” nielegalnej imigracji

Jednak adwokat Joffreya, David Boyce, argumentował, że umowa nie miała nic wspólnego z jego roszczeniem przeciwko księciu, stwierdzając, że Andrew go wtedy nie znał i nie dotyczyło go.

Nowości w przygotowaniu.