29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

mPolski Senat debatuje nad budową muru granicznego, na którym na Białorusi czekają dziesiątki imigrantów na wjazd do Unii Europejskiej.

Jest to forma presji reżimu Aleksander Łukaszenko Do Unii Europejskiej.

W miarę narastania napięć na granicy polsko-białoruskiej, Euronews rozmawiał z analitykami w odpowiedzi. Gerald Nass, Z think tanku European Stability Initiative.

„Walczymy z dyktatorem po stronie białoruskiej, który jest gotów zabijać ludzi na granicy, zwabić ich do swojego kraju i wysłać na granicę. Na bagnach, bagnach i lasach jest zimno. Nie wycofuj ich. I zapowiada się śmiertelna tragedia humanitarna.

„Obserwujemy głęboki kryzys rządów prawa, z których najważniejszym jest to, że fundamenty prawa międzynarodowego są niszczone przez najbogatszą grupę demokratyczną na świecie.

W tym czasie ofiary rozczarowania są na otwartej przestrzeni, czekając na skok na terytorium białoruskie i wyjazd głównie do Niemiec, aby wjechać do Polski. Loty do Mińska nadal przylatują codziennie z większą liczbą imigrantów.

Imigranci, którzy utknęli teraz na granicy, wierzyli, że bilet lotniczy do Mińska jest automatyczną przepustką do wjazdu do UE.

Doświadczenie ofiary może zachęcić tych, którzy uważają, że lot do stolicy Białorusi oznacza przesiadkę do Berlina za dwa dni.

Są w poważnej sytuacji i reżim Kukaszenki nie pozwoli im na powrót.

READ  LA JORNADA - Młodzi bramkarze zostali ogłoszeni trzykrotnymi mistrzami świata w Polsce