5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej: USA, UE ogłaszają nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki

Polscy żołnierze strzegą granicy Białorusi, gdy tysiące migrantów próbują przekroczyć (fot. Europa Press)

Kraje Unii Europejskiej (UE) muszą zaakceptować nowe sankcje wobec Białorusi „w najbliższych dniach” Kryzys migracyjny na wschodniej granicy obozuSzef europejskiej dyplomacji Joseph Borel powiedział w poniedziałek.

Według oficera Nowy zestaw sankcji obejmuje „znaczną liczbę” białoruskich obywateli i firm, którym „wygodnie jest przekroczyć granicę nielegalnie w UE”..

Borel przemawiał po spotkaniu 27 ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o zorganizowanie emigracji w odwecie za zachodnie sankcje nałożone na reżim Aleksandra Łukaszenki w zeszłym roku., Po brutalnych represjach i uwięzieniu przez wroga, zaprzecza.

Możemy teraz szczególnie wziąć pod uwagę wyzysk słabszych imigrantów i łatwość przekraczania granicy nielegalnie w UE.„Powiadomiony Borel, określanie”Agresja Mieszany„Z Białorusi.

Białoruś „aktywnie” pracuje nad repatriacją migrantów z granicy Unii Europejskiej z Białorusią.Aleksander Łukaszenko obiecał, że będzie rządził przez 30 lat i zostanie ponownie wybrany w sierpniu 2020 roku. Nieuznawany przez Europejczyków za różne nieprawidłowości podczas wyborów.

Europejskie sankcje nałożone po wyborach na urzędników odpowiedzialnych za białoruski reżim dotyczą 166 osób, w tym Łukaszenki. Zamrożenie aktywów osób dopuszczonych i zakaz wjazdu do UE.

Obowiązuje również z UE czerwiec Sankcje na kluczowych białoruskich sektorach potasowym, naftowym i tytoniowym. Zakazał także białoruskim liniom lotniczym dostępu do swojej przestrzeni powietrznej i lotnisk.

Polscy agenci na granicy z Białorusią (fot. EFE)
Polscy agenci na granicy z Białorusią (fot. EFE)

Z drugiej strony Łukaszenka odbył w poniedziałek rozmowę telefoniczną z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.Podała Białoruska Państwowa Agencja Informacyjna. Powołując się na kanał telegramu najbliżej prezydencji, agencja Felda Powiedział, że dwaj przywódcy rozmawiali przez około godzinę.

Według białoruskich mediów Merkel i Łukaszenka rozmawiali o tym, jak rozwiązać kryzys migracyjny A niemiecki przywódca podkreślił konieczność udzielenia pomocy humanitarnej migrantom na granicy.

READ  Drużyna NENT zwyciężyła w Pucharze Świata Kobiet dla Polski

Tysiące migrantów od miesięcy próbuje przedostać się z Białorusi do Polski. Napięcie wzrosło w ciągu tygodnia Skoordynowane wysiłki zmierzające do ostatecznego przekroczenia granicy wpadły na polską straż graniczną.

UE oskarża Mińsk o celowe organizowanie kryzysu, w szczególności zachęcanie imigrantów do UE na wizy i loty z Iraku.

Zanim Borel przemówi, Szef niemieckiej dyplomacji Haiko Moss obiecał w poniedziałek, że przyjęcie nowych i konkretnych sankcji wobec Białorusi jest „nieuniknione”.

Część imigrantów obozuje na granicy z Białorusią (fot. EFE)
Część migrantów biwakuje na granicy z Białorusią (fot. EFE)

W obliczu nadarzającej się okazji Łukaszenko odpowiedział: „Nigdy tego nie zrobiliśmy (planujemy kryzys migracyjny) i Nie chcemy tego robić. Jeśli chcą nas straszyć sankcjami, myślą, że żartuję, ale czegoś takiego nie ma.S „.

Białoruski prezydent powiedział niedawno, że jest gotów odciąć rosyjski gaz do Europy przez swój kraj.Ale Moskwa wkrótce nie doceniła celu groźby.

W każdym przypadku, Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał Europejczyków do wznowienia rozmów z Białorusinami w celu znalezienia wyjścia..

Kreml dalej zaprzeczył tym zarzutom Polska, Widzi Rosję za kryzysem pośród napięć rosyjsko-zachodnich.

Tymczasem białoruskie linie lotnicze Belavia ogłosiły to Syryjczycy, Irakijczycy, Afgańczycy i Jemeńczycy nie mogą już podróżować z Dubaju na Białoruś.

„Zgodnie z decyzją właściwych władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 14 listopada 2021 r. obywatele Afganistanu, Iraku, Jemenu i Syrii nie będą wpuszczani na loty z Dubaju na Białoruś” – powiedział. Raport.

Turcja podjęła już podobny ruch w zeszłym tygodniu po naciskach europejskiej dyplomacji.. Ponadto prywatna syryjska firma Sam Wings Airlines również zakazała swoich lotów do Mińska.

Granica polsko-białoruska (fot. EFE)
Granica polsko-białoruska (fot. EFE)

Z drugiej strony, Polska rozpocznie budowę muru na granicy z Białorusią w grudniu, a prace mają zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.Minister spraw wewnętrznych powiedział w oświadczeniu w poniedziałek.

To jest sztuka ”Absolutnie strategiczne I priorytetowa inwestycja w bezpieczeństwo kraju i jego obywateli” – powiedział minister Mariusz Kamiński.

READ  Dzień 5 Recenzja: Polska pieczęć miejsca Pucharu Świata U17; Mistrzowie Francji, Węgier i Kosowa - FIBA ​​U16 European Challengers 2021

Kontrakty zostaną podpisane 15 grudnia – dodał Budowa muru granicznego rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Działa 24 godziny na dobę.

Mur będzie kosztował 353 miliony euro (407 milionów dolarów). I będzie miała 180 km długości, mniej więcej połowę wspólnej granicy. Parlament zatwierdził budowę w zeszłym miesiącu.

(z informacjami z AFP)

Kontynuuj czytanie: