9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Krewni osób porwanych przez Hamas proszą Erdogana o pomoc w ich uwolnieniu

Krewni osób porwanych przez Hamas proszą Erdogana o pomoc w ich uwolnieniu

Ankara, 17 listopada (EFE) – Krewni Izraelczyków uprowadzonych przez palestyński ruch Hamas od ataków z 7 października w liście do prezydenta Turcji, islamisty Recepa Tayyipa Erdogana, poprosili o pomoc w skontaktowaniu się z nimi i osiągnięciu swoich celów uwolnienie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego „wpływ” na świat islamski.

W liście podpisanym 3 listopada i opublikowanym dzisiaj przez tureckie media Erdogan został poproszony o „humanitarną interwencję w związku z tym kryzysem, który powoduje niewypowiedziany ból i cierpienie”.

Krewni nazywają turecką głowę państwa „przywódcą jednego z wielkich mocarstw w regionie, który cieszy się wielkimi wpływami na Bliskim Wschodzie, w świecie islamu i poza nim”.

W liście stwierdza się, że nie mogli skontaktować się z bliskimi od 7 października, kiedy Hamas przeprowadził serię ataków terrorystycznych, w wyniku których zginęło 1200 osób, a 239 zostało porwanych, ostrzegając, że sytuacja porwanych „pogarsza się z każdą godziną”. ” „.

„Dlatego wzywamy Państwa na głębokim poziomie humanitarnym, abyście uczynili wszystko, co w waszej mocy, aby uzyskać od zakładników oznaki życia, ułatwić niezwłoczne zapewnienie im wszystkich potrzeb medycznych i zapewnić ich natychmiastowe uwolnienie”.

Erdogan ostro skrytykował izraelskie ataki będące odpowiedzią na ataki, w których zginęło już ponad 11 500 osób w Strefie Gazy, i oskarżył rząd o popełnienie zbrodni wojennych i ludobójstwa na Palestyńczykach, posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​Izrael jest „państwem terrorystycznym”.

Erdogan zaprzeczył, jakoby zbrojne skrzydło Hamasu było grupą terrorystyczną, jak uważają to Unia Europejska i Stany Zjednoczone, i określił je jako bojowników o wyzwolenie narodu palestyńskiego.

READ  Przetwarzanie US Green Card jest ułatwione przez Uno TV