29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Krewni Amerykanów uwięzionych w Wenezueli poprosili Bidena o podjęcie działań w celu zapewnienia ich uwolnienia

Amerykanie uwięzieni w Wenezueli przez reżim Maduro

Krewni dziewięciu Amerykanów uwięzionych w Wenezueli zażądali od prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena podjęcia niezbędnych kroków w celu ich uwolnienia.

W liście do prezydenta rodzice oskarżyli administrację Bidena o brak działań na rzecz uwolnienia więźniów.. Wśród zatrzymanych jest dwóch żołnierzy związanych z tzw. „Operacją Gideon”, z nieudanej próby nielegalnego wkroczenia na terytorium Wenezueli, co dyktatura nazwała „próbą zamachu stanu”, która miała nastąpić początkowo. Maj 2020 przeciwko reżimowi Wenezueli.

Sześciu innych to byli dyrektorzy Citgo – amerykańskiej filii państwowego Petróleos de Venezuela – a jeden jest oskarżony o spisek sabotażowy przeciwko rafineriom Amuay i Cardón.

A tych ostatnich siedem osób było w areszcie domowym od 30 kwietnia, chociaż reżim ponownie nakazał ich przeniesienie do więzienia, Stanowi to odwet za krewnych wydanych do Stanów Zjednoczonych z Republiki Zielonego Przylądka Alexa Saaba, rzekomego przywódcy wenezuelskiego dyktatora Nicolasa Maduro.

Alex Saab uwięziony w Stanach Zjednoczonych
Alex Saab uwięziony w Stanach Zjednoczonych

W tekście krewni dziewięciu Amerykanów wyrazili niepokój z powodu bezczynności Białego Domu w obliczu sytuacji, w której znaleźli się Jose Pereira Roemwick, Jose Luis Zambrano, Alirio Jose Zambrano, Jorge Toledo, Tomio Fadel i Gustavo Cárdenas. Matthew Heath, Luke Denman i Eran Perry.

„Jesteśmy sfrustrowani brakiem pracy. Oskarżeni o powrót niesprawiedliwie przetrzymywanych Amerykanów nie zrobili nawet pierwszego istotnego kroku, by zająć się bezpośrednio Wenezuelczykami, którzy przetrzymują naszych bliskich”.Odbierz wiadomość.

Ponadto stwierdzili, że nie rozumieją, dlaczego administracja Bidena nie chce prowadzić bezpośrednich negocjacji z Maduro w interesie zdrowia Amerykanów, jak podaje gazeta. ’Narodowy’.

W tym sensie wskazali, że ich zdaniem proces dialogu w Meksyku może zostać wykorzystany do dalszej emancypacji Amerykanów, chociaż negocjacje te są obecnie wstrzymane ze względu na kwestię Saaba.

Chociaż Stany Zjednoczone nie są częścią stołu negocjacyjnego między reżimem Nicolása Maduro a wenezuelską opozycją, krewni Amerykanów uwięzionych w Wenezueli uważają, że Biały Dom jest pośrednio zaangażowany w rozmowy.

READ  wirusowe | Dziewczyna spotyka się ze swoim pluszem po tym, jak rok temu straciła go podczas wycieczki w góry | Stany Zjednoczone | Historie | nnda nnni | z boku

(z informacjami z Europa Press)

Czytaj: