25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kostaryka ostrzega, że ​​nie będzie w stanie zarządzać przepływem wszystkich imigrantów do Stanów Zjednoczonych.

Kostaryka ostrzega, że ​​nie będzie w stanie zarządzać przepływem wszystkich imigrantów do Stanów Zjednoczonych.

Kilka dni później w ten weekend Adres 42czyli system opieki zdrowotnej, który na to pozwala Zjednoczone państwo Imigranci wydaleni ciepło FM KostarykaArnoldo Andre TinocoW poniedziałek podkreślił, że tylko jego kraj może praktyczny A ograniczona liczba osób Są w drodze na północ.

Możemy przyjąć od 250 do 400 migrantów dziennie z południa na północ, ale nie, jak miało to miejsce we wrześniu i październiku ubiegłego roku, 4000 migrantów dziennie” – ostrzegł kostarykański minister spraw zagranicznych w wypowiedziach dla EFE podczas wizyty w Wiedniu, stolicy Austrii ..

Sekretarz stanu zaznaczył, że 11 maja wygasa egzekwowanie tytułu 42 na granicy amerykańsko-meksykańskiej, co każe spodziewać się „nowej fali imigracji” w Ameryce Środkowej.

Tinoco podkreślił również, że wielu imigrantów w Nikaragui „płaci pewną sumę za tranzyt”, co zmusza ich do pozostania w Kostaryce przez pewien czas w celu pracy i oszczędzania w celu kontynuowania tranzytu do Stanów Zjednoczonych.

„Mamy stopę bezrobocia na poziomie 11 procent i nie chcemy jej zwiększać (jeszcze bardziej)” – powiedział minister spraw zagranicznych w odniesieniu do około miliona imigrantów, głównie z Nikaragui, Wenezueli, Kuby i Haiti. Ameryka Środkowa, z populacją około 5,1 miliona.

Tinoco, który oszacował potrzebne na to fundusze publiczne na około 200 milionów dolarów, doszedł do wniosku, że „wielkość i liczba uchodźców osiąga rozmiary, które już teraz są prawie niemożliwe do sfinansowania przez stan Kostaryka”.

Według oficjalnych danych w Kostaryce przebywa obecnie ok. 607 tys. zorganizowanych cudzoziemców, z czego 60% to Nikaraguańczycy, którzy uciekli ze swojego kraju z powodu złej sytuacji gospodarczej i represji politycznych pod rządami Daniela Ortegi.

Minister spraw zagranicznych Kostaryki rozpoczął w poniedziałek dwudniową wizytę roboczą w Wiedniu, gdzie spotkał się ze swoim austriackim odpowiednikiem Alexandrem Schallenbergiem i argentyńskim dyrektorem generalnym Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaelem Grossim.

READ  Jak używać octu jabłkowego i rozmarynu do usuwania siwych włosów?

Z informacji z EFE