22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba odkrył obecność niebiańskich potworów: co to jest?

Społeczność naukowa była zaskoczona nieoczekiwanym odkryciem: Teleskop kosmiczny Jamesa Webba z NASA Znajdź znane Niebiańskie Bestie. czym oni są? Gigantyczne galaktyki, które istniały na początku wszechświata i są od nas oddalone o 13 300 lat świetlnych.

Zaawansowana technologia słynnego Teleskopu Jamesa Webba, należącego do NASA, pomogła astronomom poczynić istotne postępy w ciągu ostatnich kilku dekad.

Kolejnym wielkim osiągnięciem było objawienie Niebiańskie bestie Dzięki temu, że teleskop Możliwość obserwacji Wszechświata w zakresie fal podczerwonych. Innymi słowy, daje to możliwość penetracji chmur pyłu i gazu, które zasłaniają widok urządzeniom zdolnym do monitorowania przestrzeni kosmicznej. Krótko mówiąc, James Webb jest w stanie odkryć rzeczy, które historycznie pozostawały ukryte przed ludźmi.

Tak wygląda Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, Europejska Agencja Kosmiczna, Kanadyjska Agencja Kosmiczna, Northrop Grumman

Odkrycie Niebiańskich Bestii ukazało się w Journal of Astronomy and AstrophysicsWyszczególniono, że „James Webb uchwycił światło emanujące z GN-z11, jednej z najodleglejszych galaktyk oddalonych o 13,3 miliarda lat świetlnych”.

Dzięki temu odkryciu grupa astronomów z uniwersytetów w Genewie, Barcelonie i Instytutu Astrofizyki w Paryżu wyjaśniła, że Odkrył istnienie masywnych gwiazd w gromadach protosferycznychOznacza to, że gromady milionów gwiazd znalezione w tysiącach galaktyk znanego wszechświata powstały 440 milionów lat po Ziemi. wielka eksplozja.

Zdjęcie Jamesa Webba przedstawiające opis niebiańskich gigantów. Zdjęcie: James Webb

Jedną z osób, która zwróciła uwagę na to imponujące odkrycie, była Corinne Charbonnel, starszy wykładowca na Wydziale Astronomii Wydziału Naukowego UNH i autorka badania. „Dzisiaj, dzięki danym zebranym przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, Wierzymy, że znaleźliśmy pierwszy dowód na istnienie tych niezwykłych gwiazd„To jest do wyjaśnienia.

the Niebiańskie bestie Jesteśmy Gęste gromady gwiazd rozmieszczone w kształcie kuli, o promieniu od 12 do 100 lat świetlnych. Mogą zawierać do miliona gwiazd i można je znaleźć we wszystkich typach galaktyk. Jednak największą tajemnicą jest skład jej gwiazd i pytanie brzmi, dlaczego różnią się one proporcjami tlenu, azotu, sodu i glinu.

READ  Sonda kosmiczna NASA Orion po raz ostatni przelatuje obok Księżyca

Mark Gillies, profesor ICREA na Uniwersytecie w Barcelonie i współautor badania, powiedział: „… Gromady kuliste mają od 10 000 do 13 000 milionów latNatomiast maksymalny wiek gwiazd wynosi dwa miliony lat. Dlatego bardzo szybko zniknęła z chmur cumulusowych, które można dziś obserwować. „Pozostały jedynie skutki pośrednie”.

Niebiańskie bestie z 5000 do 10 000 razy większy od Słońca i pięć razy gorętszy w jego centrum.Chociaż stanowi wyzwanie dla obecnych teorii na temat powstawania galaktyk. Do tej pory uważano, że rosną stopniowo przez miliardy lat; Jednak obecność tych gigantycznych formacji na tak wczesnym etapie historii Wszechświata sugeruje, że mogły być znacznie szybsze i gęstsze, niż wcześniej sądzono.

Dzięki odkryciu Teleskopu Jamesa Webba autorzy badania byli w stanie poprzeć istniejącą hipotezę Masywne gwiazdy wewnątrz protogromad kulistych.

Naród