2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kosmiczny potwór wabiący naszą galaktykę, by ją pożreć – Enseñame de Ciencia

Absolutnie oczywistym faktem jest to, że nic we wszechświecie nie jest nieruchome, wszystko jest w ciągłym ruchu, a przede wszystkim rozszerza się coraz bardziej z niewiarygodną prędkością.

Wszyscy, odkąd byliśmy młodzi, uczono nas, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca, iz tego powodu, odkąd byliśmy dziećmi, wiemy, że przynajmniej nasza planeta nie jest nieruchoma. Ale dopiero kilka lat temu odkryto, że wszystko jest w ciągłym ruchu, nawet słońce.

Wędrujemy przez rozległą, ciemną przestrzeń, narażeni na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, których nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, a także inne, które znamy już dzięki nauce. Choć na pierwszy rzut oka nie wydaje nam się to takie niepokojące, to może Was to zainteresować, ponieważ przemierzając wszechświat nie wiemy dokładnie dokąd zmierzamy, a przede wszystkim co przyciąga naszą galaktykę

Wielki atraktor

Czy słyszałeś o Wielkim Atraktorze? Jeśli tak, to zostań, ponieważ bardzo Cię to zainteresuje, a jeśli wcześniej nie słyszałeś tego terminu, tutaj wyjaśniamy, o co chodzi, stanie się to bardzo interesujące.

Nasza galaktyka nazywa się „Droga Mleczna” i jest galaktyką spiralną, aw tym Układzie Słonecznym należy do tej samej grupy co Ziemia, a zatem jesteśmy. Kolejnym zdumiewającym faktem jest to, że należy do grupy zwanej Grupą Lokalną.Spośród wszystkich galaktyk objętych tym terminem Droga Mleczna jest drugą najjaśniejszą i największą po słynnej galaktyce Andromedy.

Na wypadek, gdybyś nie znał Andromedy, znanej również jako Messier 31, według prestiżowego czasopisma naukowego Natura, zderzy się z naszą galaktyką. To pewne wydarzenie, ale nie wiadomo jeszcze na pewno, kiedy to nastąpi.

Za każdym razem, gdy o tym wiesz, mówimy ci, że w kosmosie jest miejsce zwane Wielkim Atraktorem, którego prosta nazwa sprawia, że ​​włosy stają dęba, ponieważ nie wygląda zbyt uroczo.

READ  Battlefield 2042 wypuścił otwartą betę, a skargi nie trwały długo | EA | mówi | Pobierz | Pochodzenie | Spor-Play

Magazyn naukowy National Geographicopisuje wielki atraktor jako< منطقة ذات قوة مخيفة تجذب الجثث بسرعة 600 كيلومتر في الثانية >>.

Nic nie umknie ze szponów tego miejsca, jest tu cmentarzysko wielu gwiazd, komet, a nawet planet. Ta duża anomalia znajduje się w supergromadzie Laniakea, która z kolei zawiera supergromadę w Pannie, dokładnie tam, gdzie znajduje się nasza galaktyka.

Ale jak wspomnieliśmy powyżej, we wszechświecie nie ma nic, co jest nieruchome, wszystko jest w stanie ciągłego ruchu i wzrostu, dlatego Wielki Atraktor, bez względu na to, jak potworny by nie był, nie może uciec od bycia w ruchu, ponieważ skierowana jest w stronę supergromady, która jest uważana za największą we wszechświecie (Shapley).

według wszechświat dzisiajTa anomalia nie jest na tyle duża, aby mieć takie przyciąganie grawitacyjne, ponieważ nasza galaktyka i wiele innych galaktyk przyciąga to wielkie przyciąganie grawitacyjne z niesamowitą prędkością, jak gdyby były magnesami.

Jednak nie wiadomo jeszcze, co powoduje, że galaktyki kończą się tutaj, a naukowcy nie spoczną, dopóki nie dowiedzą się prawdy.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.