24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kościół katolicki traci siły wśród polskiej młodzieży

Kościół katolicki traci siły wśród polskiej młodzieży

„Dla mnie upadł autorytet Kościoła” – powiedziała Mazurowska.

W dużej mierze obszary wiejskie uniknęły tego spadku. Białystok Kruszwiecki, małe miasteczko na południe od Bydgoszczy, zostało niedawno udekorowane proporcami i wizerunkami Matki Boskiej, a prawie wszyscy mieszkańcy świętowali odbicie Matki Boskiej Częstochowskiej, czczonej polskiej ikony.

Ale nawet tam, pośród scen pobożności, widać rozczarowanie duchowieństwem za zajmowanie się sprawami księży drapieżnych. 50-letni wierzący, który ma na imię Beta, dołączył do tłumu witającego ikonę, ale powiedział, że „czuł się dalej od kościoła niż w przeszłości” z powodu „skandalicznego zachowania niektórych księży”.

Według Kopilińskiego, głównym czynnikiem, który przyczynił się do tego, że polski Kościół nie zajął się wykorzystywaniem seksualnym, jest spuścizna reżimu komunistycznego, w którym oskarżenia o gwałt i wykorzystywanie seksualne księży były odrzucane jako mity propagowane przez funkcjonariuszy policji. Aby bronić się przed państwem, Kościół stworzył „kulturę omerty”, czyli milczenia.

Podczas gdy obrońcy prawa do aborcji i różni przeciwnicy rządu kierują swoją pogardę do kościoła, Prawo i Sprawiedliwość w każdym przypadku popiera duchowieństwo.

Dołączył do nich szef PiS Jarosław Kaczyński i inni urzędnicy, kiedy przewodniczył uruchomieniu kanału we wrześniu. Sławoj Leszek GłódzZmieniona archidiecezja w marcu 2021 r Zatwierdzony przez Watykan Zakazano mu głoszenia kazań w swojej byłej diecezji za zaniedbania w „przypadkach wykorzystywania seksualnego nieletnich przez niektórych zakonników”.

Terlikowski, który przewodniczył komisji badającej nadużycia w zakonie dominikańskim, skomentował, że prawicowi politycy nie przywiązują wagi do dowodów nadużyć duchownych.

READ  Państwa bałtyckie, Finlandia i Polska zaostrzają kontrole na swoich granicach z Rosją