26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korzyści ze zdrowej diety są podobne do robienia dodatkowych 4000 kroków dziennie

Korzyści ze zdrowej diety są podobne do robienia dodatkowych 4000 kroków dziennie

Regularne ćwiczenia fizyczne mają wiele zalet i przyczyniają się do aktywnego i zdrowego starzenia się, ale: zbilansowana dieta Jest również niezbędny do utrzymania dobrego zdrowia, a nowe badanie wykazało, że noszenie zdrowa dieta Bogaty w pokarmy takie jak warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy i ryby, w których ogranicza się spożycie czerwonego mięsa i alkoholu. Popraw kondycjęZwłaszcza w przypadku osób w średnim wieku.

Wyniki wyszukiwania są publikowane w Europejski Dziennik Kardiologii Prewencyjnej, czasopismo naukowe Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), pokazuje, że zdrowa dieta może być równie skuteczna w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej, jak dodatkowe 4000 kroków dziennie. „To badanie dostarcza jednych z najsilniejszych i najbardziej rygorystycznych danych potwierdzających związek między lepszą dietą a lepszą kondycją” — powiedział autor badania, Michael May, z Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie, USA. Lepsza dieta była podobna do efektu robienia dodatkowych 4000 kroków każdego dnia..

Naukowcy przeanalizowali związek między A Zdrowa dieta śródziemnomorska i forma fizyczna 2380 Osoby w wieku od 50 do 60 lat – ze średnią wieku 54 lata – z kohorty Framingham Heart Study, z czego 54% stanowiły kobiety. Osoby te przeszły test wysiłkowy maksymalnego wysiłku krążeniowo-oddechowego na ergometrze rowerowym w celu pomiaru VO2 (objętość tlenu) max. Zmierzono również na czczo stężenie we krwi 201 metabolitów, czyli substancji wytwarzanych podczas trawienia i uwalnianych do krwi podczas wysiłku.

U dorosłych w średnim wieku zdrowe wzorce żywieniowe były silnie i pozytywnie związane ze sprawnością fizyczną, nawet po uwzględnieniu zwykłego poziomu aktywności.

Uczestnicy odpowiedzieli na kwestionariusz, w którym zgłosili częstotliwość spożywania 126 produktów spożywczych w ciągu ostatniego roku, które oceniano od jednego lub mniej niż raz w miesiącu do równowartości lub więcej niż sześciu porcji dziennie. Dodatkowo jakość ich diety została oceniona przez Alternative Healthy Eating Index.

READ  Maria, młoda niepełnosprawna kobieta, która aspiruje do studiowania medycyny na UMSNH

Dieta w stylu śródziemnomorskim poprawia zdrowie metaboliczne

Wyższe wyniki wskazywały na lepszą jakość diety opartej na owocach, warzywach, orzechach, pełnych ziarnach, roślinach strączkowych i rybach, gdzie czerwone mięso i alkohol były ograniczone. U dorosłych w średnim wieku zdrowe wzorce żywieniowe były silnie i pozytywnie skorelowane ze sprawnością fizyczną, nawet po uwzględnieniu zwykłego poziomu aktywności.Zależność była podobna między kobietami i mężczyznami i była bardziej wyraźna u osób poniżej 54 roku życia niż u osób starszych.

Nasze dane dotyczące metabolitów sugerują, że zdrowe odżywianie jest związane Lepsze zdrowie metaboliczneco może być potencjalną ścieżką prowadzącą do poprawy sprawności fizycznej i wydolności wysiłkowej” – mówi Mei, podsumowując: „ dieta śródziemnomorska Ze świeżą, pełnowartościową żywnością Minimalna ilość przetworzonej żywności, czerwonego mięsa i alkoholu to dobry punkt wyjścia”.