6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korzyści z boksu: od lepszego samopoczucia do zwiększonej samooceny

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany we wrześniowym wydaniu hiszpańskiego Vogue.

Tak, ogólnie wszystkie sporty zostały otwarte w ostatnich latach Dla szerszej żeńskiej publiczności Profesjonalnie i praktycznie HobbyNie jest przesadą, jeśli powiem, że The boks (we wszystkich swoich odchyleniach) jest liderem w tej dziedzinie. Wcześniej w widocznym kontekście męskim, stoły uległy radykalnej zmianie, aby nie tylko przyciągnąć więcej kobiet, ale także stały się jedną z ich ulubionych dyscyplin. „To 70% osób, które uczęszczają na nasze zajęcia. To aktywność, która przyciąga coraz więcej zwolenników – potwierdza Eftalia Tsimkas, trener w Boks fitness na Brooklynie.

Nie jest to wyjątkowe zjawisko dla tej sieci siłowni, ale jest to sport, który eksplodował w ostatnich sezonach, generując nie tylko więcej subskrypcji jego klasycznego odchylenia, ale także całą serię alternatyw oferujących pełniejsze wrażenia. . sesje Kobieta B3B -która akceptuje tylko kobiety- Od lat triumfują w Madrycie w bardzo charakterystycznym stylu: „Przez 45 minut, nasz wyjątkowy, intensywny styl i nasza specjalna mieszanka Trzy piętnastominutowe interwały z najlepszą wersją rowerA Móc s baletA idealna kombinacja Aby spalić, wzmocnić i wymodelować ciało, Jednocześnie zwiększamy nasz poziom pozytywności i witalności”, mówi Dyrektor studia w Centrum, Yamil Gonzalez.

Ostatnio w stolicy pojawiła się kolejna opcja – pochodząca z Ameryki Łacińskiej – która w dużej mierze opiera się na praktyce komunikacji i przestrzeni Miejskie Centrum Detoksykacji KO. Według jego metody KO, łączy boks i sztuki walki, obóz treningowy i joga. Wszystko to zostało dodane włącz narzędzieA Wyzwolenie i połączenie, które przekształca, odstresowuje, łagodzi i odtruwa umysł i ciało oraz wzmacnia i odżywia duszę”, podsumowuje jego twórca. Ali Llosa. Konkretnie, w słowach założycielki metody KO kryje się jeden z kluczy, które sprawiają, że coraz więcej kobiet stawia na tego typu praktyki: Jego wpływ na samoocenę. „Została stworzona, aby przekształcić umysł, pomóc Ci dawać więcej z siebie każdego dnia i czuć się dumnym, dlatego daje Ci siłę, ponieważ sprawiasz, że to się dzieje, bijesz brawo, wyróżniasz się i dobrze się bawisz” Llosa potwierdza. Rzeczywiście, eksperci poparli ten pogląd. Jak wskazuje psycholog, Angel Louis Gillin, dyrektor Centrum Psicopartner, Zawsze zaleca się ćwiczenia W przypadkach niepokoju i depresji, ponieważ „hormony, takie jak serotonina, endorfiny, dopamina i oksytocyna muszą być utrzymywane na odpowiednim poziomie, aby prawidłowy rozwój naszego zdrowia psychicznego, A sport jest jednym z najlepszych sposobów, aby to wytworzyć w sposób naturalny”. Jeśli bardziej wejdziesz w rzeczywistość, ten rodzaj systemu komunikacji jest bardzo pozytywny w tym sensie, „Boks likwiduje napięcie psychiczne i redukuje stres, Nie tylko do bicia, ale do uwalniania endorfin; Jednocześnie wydzielanie adrenaliny podczas wykonywanych ćwiczeń ”- potwierdza.

READ  Sekunda przestępna poważnie zniekształca nasz pomiar czasu. Ale nie mamy łatwych alternatyw

To już czynnik, który bierze się dziś pod uwagę przy projektowaniu sesji. Podczas pracy z technologią Pełna koncentracja umysłu I komunikaty wzmacniające podczas treningu, nasze dziewczyny czują się bardziej pewne siebie, silniejsze i jaśniejsze” – komentuje Yamil Gonzalez. Do tego dochodzi głównie kobiece środowisko, które „czuje się w towarzystwie wspólnoty”. Kobiety, które lubią treningi W środowisku z dobrą energią i dobrym bezpieczeństwem, aby być najlepszą wersją siebie” – mówi osoba odpowiedzialna za B3B Woman. Więzi są tworzone między ludźmi w klasie I w końcu zaprzyjaźniają się”. Ta walka była jak dziewczyna.

Rytuał przejścia: z siłowni na arenę

  1. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, Szanuj mnie Jest jednym z największych beneficjentów boksu. Ćwiczenie podkreśla uczucie silnego i pewność siebie.
  2. Eksperci podkreślają Ta dyscyplina jest zakończona i jego pochodne. Idealny do definiowania i tonowania kolorów mięśnie górnej części ciała A poniżej jest doskonały do ​​spalania dużej ilości kalorii.
  3. Aktywność z dużym komponentem społecznościowymgeneruje ducha społeczności, który oprócz poprawy nastroju motywuje do kontynuowania praktyki.
  4. Wytrzymałość fizyczna i sercowo-naczyniowa Będą również napędzane tempem sportu. Koordynacja i równowaga to kolejne kluczowe sprzęgło, które rozwija się z czasem.