9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korupcja i uchylanie się od płacenia podatków hamują rozwój piłki nożnej w Meksyku

Działania następcze w związku ze sprawozdaniem „El Cartel del Gol”, Amira Ibrahima Zaznaczył, że meksykański futbol co roku przekazuje środki na poziomie dwóch tysięcy 800 milionów dolarów, co przyciąga ludzi szukających dużych łupów.

Zwrócił uwagę na domniemane oszustwa podatkowe polegające na kupowaniu i sprzedawaniu zawodników po zawyżonych cenach oraz wyjaśnił, w jaki sposób przestępstwo podatkowe zostało popełnione.

Promotor powołuje kierownika technicznego w czołowym klubie sportowym, który utrzymuje relacje z dyrektorami klubów w celu poszukiwania zawodników za granicą.

Ci gracze kupują je, a następnie odsprzedają zespołom po cenie plus 100% do 500%.

Łup jest podzielony między zaangażowanych.

Kupowanie, sprzedawanie i zawyżanie cen zawodników nie jest zgłaszane do Departamentu Administracji Podatkowej (SAT).

Pokazał e-maile o sprawach Funesa Moriego i Andresa Vilchesa, które sprzedał za dwu- lub trzykrotną cenę.

A w przypadku oszustw podatkowych odniósł się do prywatnych kontraktów mających na celu uniknięcie płacenia podatków w obliczu dużych przepływów pieniężnych.

Zwrócił uwagę, że klub Pachuca przeprowadził 7,5-milionową transakcję przeciwko firmie „Kolarca”, która będzie importerem, aby ukryć sprzedaż zawodnika innej drużynie SAT.

Narusza to również własne przepisy FIFA, wyjaśnił rzecznik.

Ujawnił rozmowę telefoniczną między Desio Di Marią, byłym szefem Jesusa Martineza, w której odnieśli się do symulowanych meczów, z już kupionymi wynikami.

Związek publicznych pieniędzy z prywatną działalnością piłkarską polega na bezpośrednim lub pośrednim sponsorowaniu klubów i odniósł się do sprawy rządu Tamaulipas na rzecz „Jaipa Brava”.

Może to pochodzić ze środków wszelkiego rodzaju sekretariatów i instytutów państwowych.

Na koniec wspomniał o tolerancji podatkowej klubów piłkarskich za rządów Felipe Calderona i Enrique Peña Nieto.

READ  Tigres pokonał Pachucę w towarzyskim meczu, który zakończył się ciepłem