25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koronawirus: Wezwania do domowej opieki zdrowotnej wzrosły o ponad 200% i występują opóźnienia

W wyniku wzrostu liczby wezwań do domowej opieki zdrowotnej wzrosły o ponad 200% i występują opóźnienia (fot. Franco Favasoli)

Argentyna rozpoczęła 2022 rok trzecią falą pandemii koronawirusa. ten Obieg wspólnotowy zmiennej Omicron Eskalacja spraw nie pozostawia wątpliwości. Dokładnie miesiąc temu, 4 grudnia 2021 r., w naszym kraju odnotowano 1690 infekcji. Dziś, trzydzieści dni później, osiągnął 81210 i ponownie przekroczył dzienny rekord infekcji od marca 2020 r..

W środku epidemii strażnicy szpitali publicznych i prywatnych przeżywają przytłaczającą sytuację. Usługi telefonicznej pomocy również nie są wykluczone: W ciągu ostatnich 14 dni liczba wniosków o domową opiekę zdrowotną wzrosła o ponad 200% i występują opóźnienia.

Tak stwierdziła Federacja Pogotowia Ratunkowego i Medycyny Domowej w oświadczeniu wydanym we wtorek 4 stycznia. Według fundacji od 20 grudnia do dnia dzisiejszego liczba połączeń przychodzących do firm pogotowia ratunkowego, pogotowia i domowej opieki zdrowotnej wzrosła „znacząco”, powodując „napięcie” w systemie i „dyskomfort” wśród pacjentów.

System opieki zdrowotnej dodał 345 000 pozytywnych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, co zwiększyło zapotrzebowanie na konsultacje medyczne zarówno w domu, jak i za pośrednictwem platform telemedycznych. W takich sprawach, Gwałtowny wzrost liczby telefonów obciąża system podstawowej opieki zdrowotnej i opieki przedszpitalnej, co prowadzi do opóźnień w opiece nienagłej i dyskomfortu pacjentów.’, trzymają się od MES.

Oświadczenie Federacji Pogotowia Ratunkowego i Medycyny Domowej
Oświadczenie Federacji Pogotowia Ratunkowego i Medycyny Domowej

Zgodnie z oświadczeniem, chociaż firmy z sektora podwajają wysiłki swoimi zespołami, aby odpowiedzieć na ten nowy wzrost popytu w wyniku wzrostu liczby przypadków infekcji koronawirusem.Należy pamiętać, że infekcje i izolacje dotykają również pracowników służby zdrowia, powodując znaczne tymczasowe urazy w zespołach roboczych i wpływając na codzienną opiekę.”.

W związku z tym ostatnim źródła z prywatnego systemu opieki zdrowotnej tego medium wychwyciły, że część pracowników służby zdrowia, na przykład ludność, jest również zarażona, a co za tym idzie, dyżuruje mniej lekarzy i pielęgniarek. „Długie kolejki i opóźnienia w szpitalach i centrach egzaminacyjnych, oprócz popytu, wynikają z braku zasobów ludzkich„powierzyli mu” Infobae z sektora.

READ  Sedena kupuje najdroższy lek na świecie - El Sol de México

Aby uwolnić się od stresu, kontrolować wzrost zakażeń i maksymalnie ograniczyć hospitalizacje i zgony, FEM zaleca mieszkańcom dalsze przestrzeganie środków zapobiegawczych ustanowionych przez władze zdrowotne i przestrzeganie programu szczepień.

„W kontekstach wysokiego popytu, takich jak prąd Bardzo ważne jest, aby szanować odpowiedzialne korzystanie z systemu alarmowego i awaryjnego, wykorzystując linie komunikacyjne zagrożenia życia tylko w tym celu i nie żądać innych usług lub zgłaszać roszczeń” kończy oświadczenie.

Systemy opieki i strażnicy przeżywają kryzys z powodu eskalacji infekcji wirusem Corona
Systemy opieki i strażnicy przeżywają kryzys z powodu eskalacji infekcji wirusem Corona

O tej sytuacji, od Ministerstwo Zdrowia Narodu Twierdzili, że wzrost liczby przypadków jest „spodziewany” i wezwali mieszkańców do „społecznej odpowiedzialności”.

„Ostatnio ludzie zwrócili uwagę na poczucie „bezpieczeństwa”. Konieczne jest wzmocnienie środków ostrożności, aby uniknąć dalszego wzrostu zakażeń COVID-19. Dzisiejsze indywidualne zachowanie daje nam najlepszy wynik. Oprócz szczepienia ważne jest, aby zachować dystans, nosić pasek pod brodą, myć ręce i unikać zamkniętych przestrzeni i tłumów. „Zdarzało się to za każdym razem, gdy to robiliśmy” – powiedział. Sonia TarragonaKierownik biura teki kierowanego przez Ministra Carla VizzottiW wywiadzie dla radia Kontynentalny.

Czytaj