29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koniec tradycji: Korea Południowa tworzy grupę doradczą ds. spożycia mięsa psów

Wysłano:

25 listopada 2021 22:14 GMT

W skład grupy doradczej wejdzie 20 ekspertów, działaczy obywatelskich i urzędników władzy wykonawczej, którzy będą dyskutować na ten temat do kwietnia przyszłego roku.

Premier Korei Południowej Kim Bo-kyeom ogłosił w czwartek, że jego rząd utworzy grupę doradczą, kierowaną przez aktywistów obywatelskich, w celu rozważenia ewentualnego zakazu spożycia psiego mięsa, podała agencja. Yonhap.

„Wraz z gwałtownym wzrostem liczby rodzin ze zwierzętami domowymi oraz rosnącym publicznym zainteresowaniem prawami i dobrostanem zwierząt jesteśmy świadkami Wzrost odwołań przeciwko konsumpcji psiego mięsa jako części starożytnej kultury żywieniowej” – powiedział Kim podczas spotkania rządowego.

Grupa doradcza będzie składać się z 20 ekspertów, działacze obywatelscy oraz urzędnicy władzy wykonawczej, którzy będą prowadzić dyskusje w tej sprawie do kwietnia następnego roku. Ponadto planowane jest utworzenie podmiotu na szczeblu wiceministrów do przygotowania planu działania, zbierania opinii zainteresowanych i prowadzenia stosownych dochodzeń.

Sugestia Kim jest następująca: zbliżać się Prezydent Moon Jae-in, który we wrześniu ubiegłego roku wyraził potrzebę „dokładnych badań, aby zakazać” tej praktyki.

Czy istnieje konsensus?

Inicjatywa rządu nie odpowiadała sektorowi rolnemu kraju. I tak Joo Young-bong, sekretarz generalny Związku Hodowców Psów, oskarżył władze o „deptaćWyjaśnia: „Prawo tych ludzi do życia i prawo ludności do jedzenia tego, czego chcą AP.

Tymczasem Lee Won-bok, prezes Koreańskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt, odpisał tę decyzję.Bardzo rozczarowującySkrytykował plan władz za brak konkretnych propozycji, jak uzyskać zakaz spożywania tego mięsa.

Chociaż K-popowe grupy BTS i Squid Game zajęły pierwsze miejsce w światowym „rankingu”, kosmici łącz dalej do Korei Południowej z psim mięsem i wojną koreańską”.

W tym miesiącu sondaż Realmeter wykazał, że 48,9% mieszkańców Korei Południowej sprzeciwia się prawnemu zakazowi spożywania psiego mięsa, a 38,6% popiera ten pomysł.

READ  Szczepionka Sputnik V może zostać zatwierdzona do końca 2021 r.

Według danych organizacji Lee co roku w kraju ubija się od półtora miliona psów. Te liczby są niższe niż 10-20 lat temu.