29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

koniec świata? Gigantyczna asteroida zmierza na Ziemię, a stanie się to 15 maja

W tę sobotę ogłoszono, że a asteroida większy niż budynek Empire State Building Zbliża się Nowy Jork grunt I to jest to niedziela 15 maja Będzie w swoim najbliższym miejscu na naszej planecie, co wywołało niezliczone pytania w Media społecznościowe Czy stanowi zagrożenie dla naszej planety.

W tym sensie było Pojemnik Kto wspomniał, że przez jakiś czas bacznie obserwował fenomenalne asteroidao nazwie 388945 (2008 TZ3), która zmierza w kierunku ziemi Zbliży się do nas bardziej niż kiedykolwiek planeta jutro. ten agencja kosmiczna Stany Zjednoczone poinformowały, że gigantyczna skała kosmiczna ma 1608 stóp szerokości, znacznie więcej niż 1454 stóp Budynek Okręgu Królewskiego.

zanim spekulacja Które powstały wokół tej wiadomości, Pojemnik Oświadczam, że nie ma co panikować, bo chociaż to plik „bliskie podejście”kosmiczna skała minie około 3,5 miliona mil od Planeta Ziemia.

Czy istnieje możliwość zderzenia asteroidy z Ziemią?

według agencja kosmicznaodległość między asteroida Nasza planeta jest bardzo duża pod względem ludzkim, ale w wielkim schemacie kosmosu wcale nie jest to duża odległość. Dlatego Pojemnik Zaznacz zaokrąglone gigantyczna skała kosmiczna jako „bliskie podejście”.

Asteroida zbliża się do Ziemi z prędkością nieco ponad 18 000 mil na godzinę. Zdjęcie: Pixabay

Nawet najbardziej ostrożne agencje kosmiczne to rozważają 'Potencjalnie niebezpieczny’; ten Asteroida zbliżająca się do Ziemi Przy prędkości nieco ponad 18 000 mil na godzinę, według PojemnikPrzejdzie blisko Ziemi około 17:18 ET Zjednoczone państwo (21:18 GMT), o godzinę mniej w czasie centralnym Meksyk.

Rozpoznawanie twarzy za każdym razem nowe kosmiczne skały zbliżając się do naszej planety, Pojemnik Poinformował, że ma już plany zapisania pliku grunt podrzędny asteroidyWięc Agencja Już studiuję kilka sposobów Obrona W przypadku konieczności skorzystania z niego w dowolnym momencie.

NASA stwierdziła, że ​​nie ma powodów do paniki z powodu możliwości zderzenia z Ziemią. Zdjęcie: specjalne

Dlatego agencja niedawno rozpoczęła swoją misję w: Test przekierowania podwójnej asteroidy: „DART to pierwsze zadanie poświęcone badaniom i dowodzie metody ugięcie asteroidy Zmieniając ruch asteroidy w kosmosie poprzez Efekt Kinetyczny” Pojemnik. Ten statek musi zderzyć się z małą asteroidą o nazwie dymorfizm We wrześniu przyszłego roku, z celem nawrócony od swojej tury.

Czytaj:

To jest czarna dziura w centrum naszej galaktyki | Zdjęcie

NASA: Wykonali niesamowite zdjęcia Wielkiego Obłoku Magellana za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Oburzająca teoria naukowa, która zapewnia, że ​​kosmici na Ziemi żyją w „cieniowej biosferze”

READ  Wideo: Tak wyglądają Ziemia i Słońce z południowego bieguna Księżyca