5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kongres USA zatwierdza pakiet infrastruktury Biden

Waszyngton.- Ten Kongres Stanów Zjednoczonych Zatwierdzono pakiet infrastruktury 1,2 biliona dolarów od szefa Joe Biden.

W ten sposób ustawa trafia do prezydenta, który ma się podpisać pod działaniem. Odnotowano 228 głosów „tak” i 206 głosów „nie”.

Dom Demokratów wstał i oklaskiwał ustawę Ponadpartyjna Ustawa o Infrastrukturze Osiągnięto próg akceptacji.

Demokraci byli tego dnia zmuszeni odłożyć głosowanie nad ustawą o wydatkach socjalnych do połowy listopada.

„Wzywam wszystkich członków do głosowania (…) za dzisiejszym ostatecznym uchwaleniem Ustawy o Infrastrukturze Dwupartyjnej” – powiedział Biden wcześniej w oświadczeniu i był przekonany, że ustawa o komponencie społecznym zostanie uchwalona „w tygodniu 15 listopada”.

Przeczytaj także: Demokraci oblali pierwszy test wyborczy

sekretarz prasowy Białego Domu, Jin PsakiNapisał na Twitterze: „Dowód, że dostawa do Amerykanów jest warta wszystkich tych bolesnych szczegółów… Woda pitna dla dzieci, dostęp do łączy szerokopasmowych, samochody elektryczne i więcej inwestycji w transport publiczny. To się dzieje. I więcej w przyszłości”.

Prezydent od miesięcy walczył o uchwalenie dwóch ambitnych planów, z których jeden 1,2 biliona dolarów Odnawiać drogi, mosty, Internet i inne 1,7 biliona, aby głęboko zreformować krajowy system ochrony socjalnej i zainwestować w zwalczanie Globalne ocieplenie.

Głosowanie daje Bidenowi zwycięstwo nad główną ustawą ponadpartyjną, ale w Kongresie zajęło miesiące i ujawniło głębokie podziały w Partii Demokratycznej.

Przeczytaj także: Stany Zjednoczone honorują Colina Powella, pierwszego Afroamerykańskiego Sekretarza Stanu

produkt

READ  Kobieta, która karmiła swoje dzieci piersią, umiera, by ocalić je przed rozbiciem statku