2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koncerty Rogera Watersa w Polsce zostały odwołane ze względu na jego stanowisko wobec Ukrainy

Kraków (Polska), 25 września Dwa koncerty brytyjskiego muzyka Rogera Watersa w Krakowie zostały odwołane, sala koncertowa Taran Arena w polskim mieście ogłosiła tę niedzielę, a artysta ogłosił na portalach społecznościowych, że nie zawiesza występów.

Współzałożyciel Pink Floyd miał wystąpić w Krakowie w kwietniu przyszłego roku, ale według polskich mediów niektórzy radni byli gotowi uznać go za persona non grata za krytykę zachodnich dostaw broni na Ukrainę.

Radni z ultrakonserwatywnej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wzywają każdego, kto publicznie popiera przywództwo Kremla, do zadeklarowania się w rezolucji, która zostanie poddana pod głosowanie w najbliższą środę.

Zwolennicy tego ruchu wyrażają oburzenie stanowiskiem Watersa „w świetle zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę i zbrodni wojennych popełnionych przez rosyjskich żołnierzy”.

Artysta uczestniczył w liście otwartym do żony prezydenta Ukrainy Oleny Zelenskiej, w którym dostawa broni do Kijowa została określona jako „smutny błąd”.

W poście na Facebooku Waters powiedział, że dzisiejsza inicjatywa radnych wynika z wysiłków, aby „zachęcić wszystkie strony zaangażowane w wyniszczającą wojnę na Ukrainie, w szczególności rządy USA i Rosji, do poszukiwania wynegocjowanego pokoju”.

Jest to alternatywa dla „eskalacji do gorzkiego końca, która może oznaczać wojnę nuklearną i koniec życia na planecie”.

Waters powiedział, że odwołanie było dla niego „smutną stratą”, ponieważ był podekscytowany dzieleniem się „przesłaniem miłości” z Polakami, nazywając to „ostrą cenzurą”.

cph/amg

READ  Wybierz tyczki, które nie wyglądają w drugą stronę | Międzynarodowy