18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Konami żąda pieniędzy za sukces Uma Musume: Pretty Derby – Kudasai

Konami żąda pieniędzy za sukces Uma Musume: Pretty Derby – Kudasai

Cyberagent ogłosili to Rozrywka cyfrowa Konami złożyła pozew przeciwko swojej spółce zależnej Cygry. Zgodnie z komunikatem prasowym Konami twierdzi, że gra wideo Uma Mussum: Ładne Derbyktóry został wykorzystany przez Cygames, Narusza niektóre prawa patentowe firmy i żąda 4 miliardów jenów (około 29,2 mln USD) oraz kwotę opłaty za opóźnienie odpowiadającą szkodom. Złożyli również wniosek o wydanie nakazu sądowego przeciwko produkcji, użytkowaniu i dostawom linii telekomunikacyjnych dla Uma Musume: Pretty Derby.

Uma Mussum: Ładne Derby to franczyza multimedialna, w której występują Uma Musume (konie), które odziedziczyły imiona słynnych koni wyścigowych. Wersja gry wideo to gra symulacyjna, w której gracze wcielają się w rolę trenera, aby wychowywać i szkolić różne Uma Musume.

Zgodnie z oświadczeniem CyberAgenta, Cygames prowadzi rozmowy z Konami na temat praw patentowych do niektórych części systemu gry oraz oferty Uma Musume: Pretty Derby. Wyjaśniają, że opinia Cygames w tej sprawie nie została zaakceptowana przez Konami, co doprowadziło do złożenia pozwu.

W tej chwili nie jest jasne, które patenty leżą u podstaw tej sprawy. CyberAgent uważa, że ​​Cygames nie naruszył patentów Konami Uma Mussum: Ładne Derby Zadeklarowała, że ​​poprzez odpowiedzi w sprawie wykaże swoją zasadność.

Ciekawy raport spotkał się z komentarzami fanów w Japonii, gdzie gra jest bardzo popularna:

  • «Czy to przez system szkolenia dziewcząt?».
  • «dokładnie na czas».
  • «Przypuszczam, że będzie to jakiś patent na system, który rozwija dziewczyny».
  • «Często mówi się, że ta gra wideo ma bardzo znajomą mechanikę».
  • «Czy tym razem Konami wygra?».
  • «Kiedy myślę, że branża idzie do przodu, Konami wychodzi z cmentarza, żeby wszystko zniszczyć».
  • «Mówi się, że wynika to z faktu, że skopiowali interfejs użytkownika, co wydaje mi się głupie».
READ  Xbox odpowiada na wściekłych fanów, ale swoją odpowiedzią sprawia, że ​​są jeszcze bardziej wkurzeni

Ostatni komentarz odbił się szerokim echem w sieciach społecznościowych i Fani już pokazują to, co Konami wydaje się uważać za swoje: interfejs użytkownika.

fontanna: otakumo