28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kolejny krok w zdrowiu

W ostatnich latach rozwój aplikacji mobilnych podwoił się we wszystkich sektorach biznesu na świecie. Dzisiaj jego użycie ma na celu zarządzanie każdym aspektem naszego życia, takim jak sen, zakupy, finanse, a nawet nasze zdrowie; Ta ostatnia jest zasługą rozwoju Mobile Health (mHealth), praktyki medycznej za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

według Definicja

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)
I przenośne zdrowie Praktyka medyczna i zdrowie publiczne obsługiwane przez urządzenia przenośne, takie jak telefony, monitory pacjenta, asystenci cyfrowi i inne urządzenia bezprzewodowe. Jego celem jest między innymi łączenie użytkowników z urządzeniami medycznymi lub czujnikami, przypomnieniami o lekach i informacjami o stanie zdrowia za pośrednictwem wiadomości i usług telemedycznych.

Według badania

CIU mHealth. Seria dokumentów roboczych
Meksyk to rynek przenośne zdrowie co lub co? na wysokości. Do tej pory około 19 milionów Meksykanów pobrało aplikacje związane ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i sprawnością fizyczną, czyli 22% użytkowników korzystających z aplikacji robi to w celu dbania o swoje zdrowie.

do Proxydes Sanchez, dyrektor generalny na Amerykę Łacińską w Daedalos,Aplikacja mHealth otwiera ogromne możliwości w sektorze zdrowia publicznego, ponieważ umożliwia dostęp do większej liczby pacjentów, co prowadzi do lepszej jakości i dokładności w diagnozowaniu, leczeniu, kontroli i profilaktyce chorób pacjentów”.

ten przenośne zdrowie Umożliwia instytucjom zdrowia i pacjentom przyjęcie bardziej aktywnej roli w ich opiece zdrowotnej, pomagając im poprawić przestrzeganie leczenia, edukować się w zakresie zdrowych nawyków, mieć większy dostęp do usług zdrowotnych oraz lepiej zarządzać m.in. usługami administracyjnymi i nadzorczymi.

Obecnie tylko co dziesiąta osoba potrzebująca technologii wspomagających ma do nich dostęp, według danych z

Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO).

ten aplikacje To kolejny krok do sprostania wyzwaniom:

· Najlepsza profilaktyka: ten przenośne zdrowie Preferowane jest wykrycie na wczesnym etapie przewlekłego stanu pacjentów poprzez: aplikacje do zdalnej diagnozy. Narzędzia do samoopieki promują zdrowe zachowania i motywują pacjentów oraz angażują ich w ich zdrowie.

READ  15 najważniejszych zwrotów, o których można powiedzieć, że podnoszą samoocenę

·

· Zrównoważony rozwój systemów opieki zdrowotnej: Komunikacja w czasie rzeczywistym między lekarzem a pacjentem usprawnia system opieki zdrowotnej. ten aplikacje Pozwala m.in. na ograniczenie zbędnych konsultacji i hospitalizacji oraz większą kontrolę nad pacjentami przewlekle chorymi. Ponadto przenośne zdrowie Ma potencjał do obniżenia kosztów o 15% dzięki zdalnemu monitorowaniu pacjenta.

·

· Telemedycyna: ten przenośne zdrowie Łączy kraje rozwijające się i daje im dostęp do konsultacji telemedycznych, co jest zaletą w zmniejszaniu nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej.

„Pacjent jest agentem, który najbardziej czerpie korzyści z rozwoju mobilnego zdrowia. Korzystanie z aplikacji mobilnych daje im moc i sprawia, że ​​są bardziej aktywne w swojej dziedzinie opieki zdrowotnej. Aplikacje mają listę korzyści, szczególnie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. mHealth jest kolejnym krokiem w rozmowie w sektorze zdrowia, daje nam możliwość usunięcia barier w dostępie do usług zdrowotnych, a ponad 450 milionów ludzi obsługuje jedno z naszych rozwiązań w Dedalus, promując zdrowszy świat z siłą w naszych rękach. ” Proxydes Sanchez.