6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kolejka górska z kryptowalutami: tak jest wymieniona w niedzielę

ten Kryptowaluty przeżyły w ostatnich miesiącach boom napędzany przezoprócz pandemii koronawirusa, przez osobowości miliarderów – jak Elona Muska– oraz rządy, które zdecydowały się poeksperymentować z nim jako prawnym środkiem płatniczym.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, coraz więcej osób decyduje się wejść do świata kryptowalut w nadziei na uzyskanie średnio- i długoterminowej inwestycji, mimo że Charakteryzująca je zmienność.

Tutaj przedstawiamy wam Główna cena kryptowaluty 8 maja 2022 r.:

Bitcoin

Cena: 34 644 055 $

Zmiana: -2,38%

uniesiony

Cena: 2 558 014 $

Zmiana: -3%

połącz nas

Cena: $1

Zmiana: -0,01%

BNB

Cena: 355 294 $

Zmiana: -6,33%

Litecoin

Cena: 93 983 $

Zmiana: -2,9%

Dogecoin

Cena: $0.126

Zmiana: -1,87%

Kryptowaluta lub kryptowaluta Jest to cyfrowe medium wymiany, które fizycznie nie istnieje i Który opiera się na kryptografii, aby zapewnić integralność transakcji i utrzymuje kontrolę nad tworzeniem nowych jednostek.

Bitcoin narodził się w 2009 roku i od tego czasu powstało wiele kryptowalut. Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Dogecoin i LUNA to jedne z najpopularniejszych.

Kryptowaluty mają różne cechy, które czynią je wyjątkowymi, takie jak: Nie jest regulowany ani kontrolowany przez żadną organizacjęNie wymagają pośredników w transakcjach, a bloki księgowe służą do zapobiegania nielegalnemu tworzeniu nowych kryptowalut.

Wskazuje na to jednak brak regulatorów, takich jak bank centralny lub podobne podmioty Nierzetelny, niestabilny, zachęca do oszustw, nie ma ram prawnych wspierających jego użytkowników, pozwalających na prowadzenie nielegalnych działańmiędzy innymi.

Możesz to mieć Kup lub wymień własną walutę na specjalistycznych portalach. Jego wartość zmienia się w zależności od podaży i popytu oraz zaangażowania użytkownikówwięc może zmieniać się szybciej niż tradycyjne pieniądze, ale im więcej osób jest zainteresowanych i chce kupić daną walutę, tym wyższa będzie jej cena.

READ  Cena dolara dzisiaj, czwartek, peso zaczyna spadać

Jednak każdy, kto inwestuje w tego typu aktywa cyfrowe, powinien jasno powiedzieć, że ten model niesie ze sobą Wysokie ryzyko dla kapitałuCóż, tak jak może nastąpić wzrost, może też nastąpić nieoczekiwany upadek i koniec oszczędności jego użytkowników.

Bitcoin miał pewne obawy w zeszłym tygodniu (zdjęcie: REUTERS/Dado Ruvic)
Bitcoin miał pewne obawy w zeszłym tygodniu (zdjęcie: REUTERS/Dado Ruvic)

Bitcoin narodził się po kryzysie finansowym w 2008 roku, promował libertariański ideał i ma na celu Konwencjonalne instytucje monetarne i finansowe. Został stworzony przez kogoś o imieniu Satoshi Nakamoto, ale jego tożsamość pozostaje ukryta do dziś.

Według książki opublikowanej przez Satoshi Nakamoto, celem kryptowaluty było: Dokonuj płatności online bezpośrednio od strony trzeciej do innej bez przechodzenia przez instytucję finansową.

W ten sposób 3 stycznia 2009 wyprodukowałem pierwszy blok 50 bitcoinów. Obecnie istnieje 21 milionów bitcoinów w obiegu A masa monetarna nie przestaje rosnąć wraz z ciągłą emisją nowych jednostek.

W 2013 roku bitcoin, który na początku nie był wart prawie nic, przekroczył 1000 dolarów i zaczął przyciągać uwagę instytucji finansowych. Miesiące później stanął twarzą w twarz Wielki kryzys związany z hakowaniem MtGox Wyreżyserowany przez Marka Karpelsa, w którym wymieniono do 80% jednostek będących w obiegu.

Ceny spadły i odzyskanie kryptowaluty zajęło trzy lata. Pod koniec 2017 r. nowy szczyt osiągnął wartość 19 511 USD. Dziś jego cena przekroczyła 62 tys. lub spadła do 35 tys., na co również wpływ miały komentarze z jak inwestorzy Elona Muska.

Pomimo postępu i zakresu Bitcoina i innych aktywów cyfrowych, organizacje takie jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) i Międzyamerykański Bank Rozwoju (IDB) pozostają sceptycznie nastawione do MOŻLIWE KORZYŚCI tego typu kryptowaluty.

Inne, takie jak rząd Zbawicieludziel mu zaufania 9 czerwca 2021 r. Stał się pierwszym krajem, który zalegalizował Bitcoin jako legalna waluta. Ponadto prezydent Neb Bukele ogłosił zamiar stworzenia pierwszego Bitcoin City w Conchagua, które będzie finansowane z obligacji tokenowych wspieranych przez Bitcoin.

READ  Meta zapowiada cięcia kadrowe i ostrzega pracowników przed restrukturyzacją firmy - El Financiero

Kryptowaluty w Argentynie: Pomimo tego, że waluty cyfrowe nie zostały zalegalizowane w Argentynie, ich popularność rośnie po dziesięcioleciach niestabilności finansowej, z którą musieli zmagać się obywatele, stając się jednym z krajów Ameryki Łacińskiej o największej obecności kryptowalut. W związku z tym prezydent Alberto Fernandez zasugerował wykorzystanie go do walki z inflacją.

Oprócz Bitcoina inną popularną kryptowalutą jest LUNA, token, który jest sprzedawany na platformie Terra i można go kupić na platformie Tienda Crypto. Ta kryptowaluta zdołała uzyskać historyczne maksimum w wysokości 119,18 USD.

Kryptowaluty w Meksyku: Bank Meksyku (Banxico) zdecydował, że żadna z instytucji uczestniczących w krajowym systemie finansowym nie może używać ani zezwalać na jakiekolwiek operacje za pośrednictwem tych metod płatności. Jednak według badania przeprowadzonego przez Finder kraj ten zajmuje 14 miejsce na 27 krajów z walutami cyfrowymi, wyprzedzając Wenezuelę i Kolumbię, z prawie 13 milionami użytkowników w 2021 r.

Kryptowaluta w Peru: Centralny Bank Rezerw Peru (BCR) wyjaśnił, że jego misją nie jest bycie pierwszym lub drugim bankiem centralnym regulującym korzystanie z kryptowalut, ze względu na charakterystyczną dla nich niestabilność. Jednak kilka dni temu szef (BCR) potwierdził, że BCR pracuje nad własnym projektem waluty cyfrowej.

Kryptowaluty w KolumbiiKraj Ameryki Południowej ma ponad 500 witryn, w których dozwolone są płatności kryptowalutami. Według Findera w grudniu 2021 r. stał się trzecim krajem na świecie o najwyższej stopie wzrostu dla posiadaczy bitcoinów, wyprzedzając jedynie Rosję i Norwegię.

Lubić Inwazja Rosji na Ukrainę Napięcia wzrosły również na rynkach finansowych, na których nic się nie wydarzyło Kryptowalutom udało się uniknąć szoków Co doprowadziło ich do mieszanych zachowań w ostatnich dniach.

za fala sankcji gospodarczych przeciwko rządowi Prezydent Rosji Władimir PutinJest wiele zakładów, które Rosja wykorzysta na te kryptowaluty Radzenie sobie z karą.

READ  Amazon planuje zwolnić 10 000 osób od tego tygodnia

W przypadku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego zakup kryptowalut w rublach osiągnął rekordowy poziom. zaledwie Bitcoin odnotował 15% wzrost do wartości 44 tys. USDdzieje się tak w kontekście, w którym ocenia się adekwatność waluty nieregulowanej przez żaden organ.

Ostatnio Rosja i jej główne instytucje finansowe ucierpiały od ataków Wykluczenie z międzybankowego systemu SWIFTto jest dodawane do Niedawny krach rubla trzyma obywateli Rosji na krawędzi oraz zamrożenie aktywów narzucone przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, Rosjanie przeszli na kryptowalutę, idąc za przykładem innych krajów, takich jak Korea Północna i IranAle zwracają się nie tylko do Bitcoina, ale także do Tethera. Jednak inne, takie jak Coinbase, Binance i FTX, zdecydowały się odwrócić od kraju i zamiast tego współpracować ze Stanami Zjednoczonymi.

Wykorzystanie kryptowalut nie ograniczało się od tego czasu również do Rosji Ukraiński rząd otrzymał również do 17,1 mln USD w tych kryptowalutachWedług analizy Elliptic.

Jednak wraz ze wzrostem liczby kryptowalut, duże spekulacje, które obecnie budzą na rynkach, spowodowały również poważne awarie, takie jak -8,5% Bitcoin, -12% Ethereuma także dalsze cięcia przez XRP, Cardano i Solana, co jeszcze bardziej podkreśla ich niepewną pozycję.

Czytaj: