24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kobieta, która zaginęła ponad 30 lat temu, została znaleziona i uznana za zmarłą w domu opieki w Puerto Rico

(CNN) – Kobieta z Pensylwanii, która zaginęła ponad 30 lat temu i jest uważana za zmarłą przez jej rodzinę, została niedawno znaleziona w domu opieki w Puerto Rico, poinformowała jej rodzina i policja na czwartkowej konferencji prasowej.

Patricia Kupta, obecnie 83-letnia, była ostatnio widziana w Pittsburghu latem 1992 roku, według biuletynu osób zaginionych z Pennsylvania Emergency Response Center.

Jej mąż, Bob Kupta, zgłosił jej zaginięcie kilka miesięcy później jesienią. Poinformował wówczas władze, że jego żona często „była niewidoczna przez krótki czas”, zgodnie z postem.

„Pewnej nocy wróciłem do domu, a jej nie było i nikt nie wiedział, gdzie jest” – powiedział Copta na konferencji prasowej z policją Ross Township.

Policja twierdzi, że po raz pierwszy została poinformowana o odkryciu zaginionej kobiety, kiedy pracownik Interpolu i portorykański pracownik socjalny skontaktowali się z nią w zeszłym roku, twierdząc, że Patricia mieszka w rodzinie zastępczej dla dorosłych w Puerto Rico. .

„Powiedziano nam, że jest pod ich opieką od 1999 roku, kiedy została znaleziona w potrzebie na ulicach Puerto Rico” – powiedział zastępca szeryfa Ross Township, Brian Kohlhepp.

Interpol i pracownik socjalny powiedzieli, że Patricia została znaleziona błąkająca się po ulicach i przez lata „odmawiała rozmowy o swoim życiu prywatnym lub skąd się ono wzięło” – powiedział Kohlhepp.

Kohlhepp powiedział, że w podeszłym wieku Patricia zaczęła ujawniać pewne pojedyncze informacje, które ostatecznie skłoniły otaczających ją ludzi do skontaktowania się z policją Rossa.

Patricia Kupta ma teraz 83 lata.

Historia problemów ze zdrowiem psychicznym

Według Biuletynu Osób Zaginionych Patricia była „znaną kaznodzieją ulicznym”, kiedy była w Pittsburghu. Podchodziła do nieznajomych i opowiadała im, że miała wizje Najświętszej Maryi Panny i że zbliża się koniec świata.

Policja powiedziała, że ​​jej zniknięcie nie było jawnie podejrzane, ponieważ „wiedzieli, że miała historię problemów ze zdrowiem psychicznym i powiedzieli innym członkom rodziny, że wyjeżdża, i martwiła się, że zostanie umieszczona w domu opieki” – powiedział. Kohleb, który wskazał również, że policja wiedziała, że ​​mógł wyjechać z własnej woli.

READ  Borik wyraził poparcie dla Zełenskiego w obliczu rosyjskiej inwazji: „Ukraina ma przyjaciela w Ameryce Południowej”

Jej mąż powiedział, że rozmawiała o tym, że chciałaby pojechać do Puerto Rico, aby zamieszkać w tropikalnym środowisku.

„Zamieściłem ogłoszenie w portorykańskiej gazecie, szukając jej” – powiedział Copta na konferencji prasowej, dodając, że przez lata wydał dużo pieniędzy na szukanie swojej żony.

Kohlhepp powiedział CNN, że Patricia i Bob byli małżeństwem przez 20 lat, zanim zniknęła. Dodał, że Patricia nie ma żadnej znanej rodziny ani koneksji w Puerto Rico.

Testy DNA pomogły połączyć kropki

Policja ustaliła, że ​​kobieta była rzeczywiście Patricią w trakcie dziewięciomiesięcznego procesu, podczas którego porównali próbki DNA dostarczone przez jej siostrę Glorię Smith i jej siostrzeńca.

„Naprawdę myśleliśmy, że nie żyje tyle lat temu” – powiedział Smith na konferencji prasowej.

Kohlhepp powiedział, że jeszcze przed zakończeniem testu DNA rodzina wiedziała, że ​​to Patricia ze zdjęcia.

Smith powiedziała, że ​​kilka razy dzwoniła do domu opieki dla dorosłych w Puerto Rico, ale nie była w stanie nawiązać rozmowy z siostrą, ponieważ ma ona demencję.

„Nie spodziewaliśmy się tego. To był ogromny szok zobaczyć ją, wiedzieć, że wciąż żyje” – powiedziała jej siostra. „Wiesz, jesteśmy bardzo szczęśliwi i mam nadzieję, że będę mogła pojechać, żeby ją zobaczyć”.

CNN nie było w stanie skontaktować się bezpośrednio z rodziną kobiety.