27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kobieta, która pokonała depresję dzięki implantowi w mózgu

Profesor Catherine Skangos bada urządzenie Sarah i prezentuje je. Foto: Maurice Ramirez, UCSF 2021

„Kiedy byłem w głębinach depresja Wszystko, co widziałem, było brzydkie”.

„Moje codzienne życie stało się bardzo ograniczone. poczułem torturowany codziennie. Ledwo mogę się ruszać lub robić cokolwiek.”

Tak Sarah, 36-letnia kobieta, opisuje swoje codzienne życie, aż do nieco ponad roku temu, kiedy miała: wyczerpany wcześniej depresjaPo wielu nieudanych zabiegach w ciągu ostatnich lat, które obejmowały podawanie tabletek, a nawet terapię elektrowstrząsową. Wydaje się, że nic nie działa.

„Wyczerpałem wszystkie możliwe opcje leczenia” – mówi.

Potem mieliśmy okazję spróbować czegoś innego, a rozwiązanie eksperymentalne Nigdy wcześniej nie używany na świecie i do tej pory testowany tylko przy jego użyciu.

Aby to zrobić, konieczne było umieszczenie pliku urządzenie prąd elektryczny jego czaszkaJest podłączony do jego mózgu, aby mógł wykryć i leczyć swoją ciężką depresję.

Jej operacja może wydawać się onieśmielająca, ale Sarah mówi, że perspektywa uzyskania „wszelkiej ulgi” była lepsza niż ciemność, w której się znajdowała.

Nikt wcześniej nie był poddany takiemu leczeniu.

Musiałeś dołączyć go do pliku Skórzany OskalpowaćJest to małe pudełko zawierające akumulator i generator impulsy Elektryczność. Następnie trzeba było wyciąć małe dziurki w jego czaszce, aby umieścić przewody, które śledziłyby i stymulowały jego mózg.

Procedura wymaga pełnego dnia pracy. Wykonany z Znieczulenie Ogólny, więc Sarah była cały czas nieprzytomna.

tak mówisz Po przebudzeniu poczułem radość.

Tabletki.
Sarah próbowała kilku metod leczenia depresji, ale bezskutecznie. Zdjęcie: Getty Images

“Kiedy implant został aktywowany po raz pierwszy, moje życie natychmiast wywróciło się do góry nogami. Moje życie znów było zabawne. W ciągu kilku tygodni, myśli samobójcze Oni zniknęlimówi Sarah.

Rok później Sarah nadal radzi sobie dobrze bez żadnych skutków ubocznych.

To urządzenie trzyma moją depresję na dystanspozwalając mi być najlepszą wersją siebie i odbudować wartościowe życie”.

Urządzenie jest zawsze włączone, ale wysyła impulsy tylko wtedy, gdy uzna, że ​​może go potrzebować.

Sarah zauważa, że ​​nie może wyczuć, kiedy urządzenie działa, ale ostrzega: „Prawdopodobnie mogę powiedzieć, że zostało aktywowane około 15 minut po włączeniu go z powodu czujność Albo pozytywna energia, którą czuję”.

obiecujące wyniki

ten eksperymentalne leczenie Na co narażona była Sarah, opisano w badaniu opublikowanym w czasopiśmie medycyna przyrodnicza.

Chociaż uzyskane do tej pory wyniki są obiecujące, naukowcy z University of California w San Francisco podkreślają, że wciąż jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy może pomóc innym pacjentom z trudną do leczenia depresją.

Catherine Skangos, psychiatra biorąca udział w badaniu, wyjaśniła, że ​​ta innowacja była możliwa dzięki zlokalizowaniukręgi depresjiW mózgu Sary.

„Znaleźliśmy lokalizację, czyli obszar zwany prążkowie brzuszne, gdzie stymulacja bezustannie niwelowała uczucie depresji. Znaleźliśmy również obszar aktywności mózgu w ciele migdałowatym, który może przewidzieć, kiedy jej objawy są najcięższe”.

Ekspert stwierdził, że potrzebne są dalsze badania, aby to udowodnić eksperymentalne leczenie Zidentyfikowanie go może pomóc większej liczbie osób z poważną depresją i prawdopodobnie również innymi schorzeniami.

spersonalizowane leczenie

Skangos, który ma już dwóch kolejnych pacjentów w badaniach i ma nadzieję, że zrekrutuje jeszcze dziewięciu, wyjaśnił, że tak jest… leczenie lub leczenie osobowość.

“Musimy zobaczyć, jak te obwody różnią się w zależności od pacjenta i powtórzyć tę pracę kilka razy. Musimy sprawdzić, czy oznaki życia Od osoby lub własnej obwody mózgowe Zmieniają się w czasie, gdy leczenie trwa”.

„Nie wiedzieliśmy, czy będziemy w stanie wyleczyć jego depresję, ponieważ była tak poważna. Z tego punktu widzenia jesteśmy bardzo podekscytowani tym. To jest coś, co jest teraz bardzo potrzebne w tej dziedzinie”.

Edward Chang, neurochirurg, który zainstalował urządzenie, ostrzegł, że to tylko pierwszy krok i że wciąż jest wiele do zrobienia.

„Aby było jasne, nie jest to dowód na skuteczność tego podejścia.. To pierwszy dowód na to, że z kimś działa. Przed nami wiele zadań, aby zweryfikować te odkrycia i sprawdzić, czy naprawdę staje się to opcją leczenia”.

Jonathan Roiser, ekspert w dziedzinie neuronauki z University College London, wyjaśnił, że chociaż jest to bardzo inwazyjna procedura, może być stosowana tylko u najcięższych pacjentów, którzy ją przeszli. znak choroby nieuleczalnyTo ekscytujący krok naprzód, ponieważ bodziec musi być szczegółowy.

„Prawdopodobnie, gdyby testowano go na innych pacjentach, wymagane byłyby różne miejsca stymulacji, ponieważ mikroukłady mózgowe odpowiedzialne za objawy prawdopodobnie będą się różnić u poszczególnych osób” – powiedział.

Doszedł do wniosku: „Biorąc pod uwagę, że był tylko jeden pacjent i brak warunków kontrolnych, okaże się, czy te obiecujące wyniki zostaną powtórzone w badaniach klinicznych”.

Przeczytaj także: Doświadczenie depresji osiąga etap

ardm

READ  Surowica koni hiperimmunizowanych in vitro wykazała wysoką zdolność neutralizacji wobec wariantu delta