2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Klienci banku zgłaszali, że byli ofiarami oszustwa ze strony pracowników

Miasto Juarez. – Klienci Bancoppela zgłaszali, że padli ofiarą oszustwa telefonicznego ze strony pracowników tej samej firmy, o czym zdali sobie sprawę dopiero, gdy udali się bezpośrednio do oddziału.

Anna Miranda, jedna z osób dotkniętych chorobą, powiedziała, że ​​w poniedziałek odebrała telefon, na który miała pewność, że odpowie, ponieważ dzwonili na ten sam numer, na który zawsze dzwonili w imieniu Bancoppel, a raczej na ten, który znajduje się za twoją kartą.

Stwierdziła, że ​​osoba za telefonem, która przedstawiła się jako Alejandro Diaz Beltran, pracownik 99263201, powiedziała jej, że pojawił się jakiś anonimowy zakup i że chciał ją zapytać, czy go kupiła, na co odpowiedziała, że ​​nie. , więc domniemany pracownik poprosił go o podanie numeru PIN do wypisania się.

Twierdzi jednak, że domniemany pracownik przekazał jej wszystkie swoje dane osobowe i że wszystkie informacje były prawidłowe, tak jak zostały zarejestrowane przez tę instytucję bankową.

„Powiedziałem mu, że nie mogę dać mu PIN-u, bo zawsze ci mówią, że nie możesz go nawet dać personelowi banku, a on powiedział, że wyśle ​​mi SMS-a z plikiem na telefon, dziwna rzecz, którą otrzymałem z SMS-a, z tego samego numeru Bancoppel – powiedział.

Powiedziała, że ​​mężczyzna poprosił ją, aby dała mu papier, który do niego przyszedł, i była pewna, że ​​telefon przyszedł ze sklepu i dała mu go, ale ta osoba powiedziała jej, że nie może wejść i wysłał jej inny. Znowu SMS.

„Tutaj byłem naprawdę podejrzliwy, ponieważ personel nigdy nie powinien prosić o PIN. Szybko się rozłączyłem i poprosiłem o pozwolenie w pracy na pójście do Bancoppel, a tam faktycznie powiedzieli mi, że nie dzwonili, to było oszustwo i pomogli mi zablokować rejestr i chronić moje dane, ale to ci sami pracownicy, którzy dokonują tych oszustw, ponieważ mają wszystkie moje informacje, a numery, które do mnie dzwoniły i wysłały mi wiadomość, należą do firmy Bancoppel” – podkreślił.

READ  Cena dolara dzisiaj, 3 sierpnia, peso jest najbardziej cenioną walutą

Powiedziała również, że osoba, która faktycznie uczęszczała do niej w oddziale, powiedziała jej, że ludzie z tym samym problemem przybyli od piątku i jej zaskoczeniem było to, że kiedy wróciła do pracy i powiedziała swoim kolegom, co się z nimi stało, wielu z nich dostało to samo wezwanie. za to, co uważam za pilne, aby ostrzec potencjalne nowe ofiary.