30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kłamstwa pracowników z ich szefami to oszustwo

  • W miejscu pracy kłamanie może być niewygodne dla pracownika, szefa, a nawet zespołu.

  • 75 procent specjalistów od talentów ludzkich wskazało, że odkryli różne kłamstwa w życiorysach swoich kandydatów.

  • Jednym z najczęstszych kłamstw pracowników jest stwierdzenie, że są chorzy.

Kłamstwo jest złym zachowaniem, które człowiek może robić i ma to wpływ na wiele czynników w jego życiu, w tym pracowników. W śledztwie prowadzonym przez forum sesyjne SAP Concur, co 10 minut pracownik okłamuje swoich przełożonych i może to stać się oszustwem biznesowym.

Kiedy definiujemy kłamstwo, według Królewskiej Hiszpańskiej Akademii (RAE), Jest wyrazem lub wyglądem sprzecznym z tym, co jest znane, przekonaniem lub myślą. Patrząc na tę definicję w środowisku psychologicznym, można wskazać, że kłamstwo jest nieodłączną częścią człowieka i ma swoje wytłumaczenie, ponieważ eksperci określają je jako „zachowanie, którego obawiają się różne sytuacje i które ma na celu uniknięcie tarć społecznych”.

W miejscu pracy kłamstwo może być uciążliwe dla pracownika, szefa, a nawet całego zespołu. Studiuj przez Kreatora Kariery, zwraca uwagę, że w Stanach Zjednoczonych 75 proc. specjalistów od talentów ludzkich wskazało, że w 2017 r. odkryło różne kłamstwa w życiorysach kandydatów, Dlatego to początkowe kłamstwo przed wejściem i podjęciem pracy może przerodzić się w niewierne zachowanie, które wpływa na organizację w krótkim i długim okresie.

Co 10 minut pracownik okłamuje swojego szefa

Na forum z udziałem wielu gości ze światowego sektora przemysłowego ujawniono, że pracownik co 10 minut okłamuje swojego szefa. Liczbę tę przeanalizował Ariel Varela, nowy dyrektor biznesowy Renault, który szczegółowo ją wyjaśnił podczas wydarzenia „Kiedy osoba kłamie dla osobistych korzyści, ma to wpływ na zaufanie zespołu biznesowego”.

Dyrektor stwierdza, że ​​kłamstwo może stracić wiarygodność, a to prowadzi do spadku produktywności firmy. Wzdłuż tych samych linii, Menedżer stwierdził, że uczciwość zwiększa pewność siebie w zespole.

READ  El precio del dólar hoy, 31 de diciembre, el peso cierra con pérdida.

W związku z tym wyjaśnił, że Renault zdecydowało się wdrożyć strategię z pomocą big data, aby zidentyfikować oszustwo w każdym kłamstwie pracowników.

„Dziś nie ma przypadku oszustwa. Usuwamy charakter lidera, a teraz powściągliwość jest podejmowana. Chodzi o przestrzeganie jasnych i przejrzystych zasad. Dzięki temu współpracownik wie, co może, a czego nie może zrobić” – powiedział Varela podczas forum.

W tym sensie w raporcie stwierdzono, że nie każde kłamstwo, które pracownik popełnia w firmie, staje się oszustwem biznesowym, ponieważ pracownicy mają do czynienia z jakimkolwiek oszustwem.

El informe menciona que las mentiras emerge más comunes entre los empleados son: decir que están enfermos, que es una acción familiar en la que incurren más del 84 por ciento de los trabajadores, seguido del 65 por ciento de los queuna, How Ponadto 65 procent pracowników stanowi problem osobisty, 60 procent umawia się na fałszywą wizytę u lekarza, a 31 procent pracowników kłamie na temat śmierci krewnego.

Badanie wykazało, że tylko 24% pracowników twierdzi, że nie oszukuje innych w miejscu pracy.

Czytaj teraz:

Burger King Mexico po zwycięstwie Lyonu w Cannes Lions: „My, wierzący, zrobiliśmy to”

Avon otworzył sklep w Meksyku i będzie teraz sprzedawał online

Czy w Meksyku jest więcej koncertów niż ofert pracy? Tak mówią w sieciach