21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kim są dwaj astronauci Starlinera, którzy boją się, że nie wrócą na Ziemię?

Kim są dwaj astronauci Starlinera, którzy boją się, że nie wrócą na Ziemię?

Stan niepewności narasta wokół dwójki astronautów, którzy obawiają się, że nie będą mogli wrócić na Ziemię z powodu awarii technicznej statku kosmicznego Starliner, który przetransportował ich w kosmos. Sonny Williams i Butch Wilmore mogą wrócić już pod koniec tego miesiąca.

NASA ogłosiła, że ​​planowany na 26 czerwca powrót statku kosmicznego Boeing Starliner na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej został ponownie przełożony. To nowe przełożenie zapewni więcej czasu na zbadanie problemów z paliwem i wycieków helu, które spowodowały pierwsze opóźnienie.

Pierwsza załogowa misja Starlinera na Międzynarodową Stację Kosmiczną – z dwoma astronautami na pokładzie – miała trwać około ośmiu dni, ale obecnie została przedłużona do bliżej nieokreślonego terminu. Amerykańska agencja kosmiczna stwierdziła, że ​​„władze NASA i Boeinga pracują nad modyfikacją powrotu statku na Ziemię”.

Statek wypłynął z Florydy 5 czerwca NASA wybrała dwóch członków załogi, którzy są nie tylko ekspertami, ale także weteranami. Razem zgromadzili ponad 500 misji na orbicie, co było głównym powodem przydzielenia ich do tej misji.

Sunita, jej pełne imię i nazwisko, to amerykańska astronautka urodzona w 1965 r., która pracuje w NASA od 1998 r. Jednym z najbardziej znaczących osiągnięć w jej karierze jest mianowanie na stopień podporucznika Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, będąc jednocześnie doświadczonym kierowcą. Z samolotów myśliwskich i helikopterów.

Po 26 latach pracy w NASA wszystko się wokół niego zbudowało 320 dni w kosmosie (nie licząc tej podróży), będąc drugą kobietą w historii, która zdobyła ten czas. To jego trzecia misja na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Astronauci Starliner21.6.24.png

Williams i Wilmore spędzili na orbicie wiele godzin.

Butch Wilmore, urodzony w 1962 r., jest astronautą-weteranem, który odbył dwa loty kosmiczne. Jeśli chodzi o karierę zawodową, Spędził w kosmosie 178 dni, wylatał ponad 8000 godzin i wykonał 663 lądowania na lotniskowcach. Powstał w Szkoła Pilotów Testowych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (USNTPS) w Wilmore.

READ  Mówią, ile czasu zajmie remake Final Fantasy VI

Barry Wilmore dołączył do NASA w 2000 roku i był kilkakrotnie odznaczany przez tę samą jednostkę i armię amerykańską. Wśród wyznań Medal za wybitną służbę NASA, dwa medale NASA za loty kosmiczne i dwa medale marynarki wojennej za zasługi.

Dlaczego astronauci nie mogą wrócić na Ziemię?

NASA ogłosiła, że ​​astronauci Sonny Williams jako Butch WilmorePowróci na Ziemię dopiero 26 czerwca ze względu na szereg problemów na pokładzie. Do tego dochodzą opóźnienia, których Boeing doświadczał od lat w związku ze Starlinerem, oraz nękanie, które doprowadziło do co najmniej sześciokrotnego przekładania jego startu.

Według oświadczeń Steve’a Stitcha, dyrektora Program załogi komercyjnej NASANie wierzą jednak, że Starliner nie będzie w stanie zwrócić astronautów „Naprawdę chcemy pracować z resztą danych”. dostępny. Do głównych przeszkód, jakie napotkali, należały wycieki helu i wyłączenia silników odrzutowych.