18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kim jest Marcelo Michelle Linho, tymczasowy trener Chivas?

Marcelo Michele Lanio odniósł tymczasowe zwycięstwo z Chivasem, zanim Luis Fernando Tina został zwolniony, a teraz jego kolej w National Classic przeciwko Ameryce.

Marcelo Michel Leno Został mianowany tymczasowym trenerem Chivas w National Classic przeciwko Ameryce, postaci, która od dzieciństwa była otoczona piłką nożną, ponieważ dorastał w pobliżu Tecos, drużyny należącej do jego wuja Jose Antonio Linho. Nie grał jednak na profesjonalnym poziomie.

Leno udoskonalił karierę w piłce nożnej na ławce, ale w dużej mierze na poziomie długich spodni. W 2003 roku zaczął należeć do Rady Dyrektorów Tecos, zespołu, w którym pozostał przez dziewięć lat, aż do W 2012 roku został dyrektorem sportowym Chivas.

Jego pierwsza faza miała miejsce w Guadalajarze w latach 2012-2013, kiedy to była częścią projektu kierowanego przez Johana Cruyffa. W tym odcinku Leaño jest pamiętany z tego, że przedstawił fanom jako impuls do Apertury 2012.

Leaño opuścił Chivas w 2013 roku, ale od razu został zatrudniony jako konsultant sportowy w Meridzie w latach 2013/2014, a Leones Negros w latach 2014-2015.

Leaño otrzymał swoją pierwszą okazję trenerską w 2016 roku, kiedy zaoferowano mu miejsce w Vinados. Był z drużyną Meridy w dwóch turniejach, podczas których poprowadził 26 meczów z dziewięcioma zwycięstwami, sześcioma remisami i jedenastoma porażkami.

Marcelo Michel Leno Rok 2017 rozpoczął się od mianowania trenera Corasa, zespołu, który zarządzał tylko jednym semestrem. To było 21 gier dla Tepica, z dziewięcioma wygranymi, pięcioma remisami i siedmioma upadkami.

W drugim semestrze 2017 Linio objął ster zespołu Zacatepec, w którym pracował przez rok, podczas którego prowadził 46 meczów z 20 zwycięstwami, 12 remisami i 14 porażkami.

Jego praca w Ascenso MX zaprowadziła go do pierwszego testu w pierwszej klasie, który został mu zaprezentowany na Aperturze 2018 z Necaxą.

Dopiero w swoim pierwszym meczu z ławki w Rios osiągnął to, co było jego jedynym turniejem jako trener, pokonując Monterrey 1:0 w meksykańskim Superpucharze.

Wrócił do Chivas jako menedżer w grudniu 2018 roku. Jednak w sierpniu 2020 roku dostał szansę jako tymczasowy trener przed odejściem Luisa Fernando Tiny i przybyciem Victora Manuela Vucica.

W swoim pierwszym meczu z ławki w Guadalajarze, Leaño zadebiutował w wygranym 0:2 nad Juárezem po bramkach José Juana Macíasa i Jesúsa Angulo.

National Classic będzie jego drugim meczem pod względem technicznym dla Chivasa, po tym jak Ricardo Pelez potwierdził, że został tymczasowym trenerem, zanim Victor Manuel Vucic został zwolniony..