5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Kierowca zginął na miejscu, więc nie było nikogo, kto mógłby otworzyć drzwi”: 46 osób zostało spalonych w autobusie w Bułgarii

Wysłano:

23 listopada 2021 14:09 GMT

W tej chwili śledczy mają dwie teorie na temat przyczyn wypadku: błąd ludzki lub awaria techniczna samochodu.

Ujawniono nowe szczegóły dotyczące tragicznego wypadku autobusowego w Bułgarii, w którym we wtorek zginęło 46 osób, w tym 12 nieletnich.

samochód z rejestracją macedońską, Miał wypadek Około 03:00 (czasu lokalnego) na autostradzie około 30 km na południe od Sofii i ogarnęły płomienie. Tylko siedmiu ocalałych zostało zabranych do szpitala.

Minister zdrowia Macedonii Północnej Vinko Philipps odwiedził rannych i rannych Powiedziała Wszyscy są w dobrej formie i nie boją się o swoje życie. „Jest tylko jeden pacjent ze złamaniem” – powiedział.

Bułgarski p.o. ministra spraw wewnętrznych Bojko Raszkow wzmiankowany Powiedział dziennikarzom na miejscu, że zmarli zostali całkowicie „spaleni”. Oświadczył: „Obraz jest przerażający i przerażający. Nigdy czegoś takiego nie widziałem”.

Szef bułgarskiej policji Stanimir Staev powiedział, że większość pasażerów została uwięziona w samochodzie. „Kierowca zginął na miejscu, więc nie było nikogo, kto mógłby otworzyć drzwi” spotkanie Agencja France-Presse swoje oświadczenia.

Władze badają przyczyny wypadku i zajmują się dwiema możliwymi teoriami: błędem ludzkim lub awarią techniczną w autobusie, zgodnie z kanał bTV. Podobnie jeden z rannych powiedział premierowi Macedonii Zoranowi Zaevowi, że usłyszał głośną eksplozję, ale ten punkt nie został jeszcze zweryfikowany.

Ze swojej strony bułgarska posłanka Deslava Atanasova powiedziała: zaniedbany Przyczyną wypadku był stan nawierzchni drogi i wezwali do przejrzystego śledztwa.

rozbity autobus należy Do Besa Trans z siedzibą w Skopje, stolicy Macedonii Północnej. Jego biuro nie reagowało na wezwania prasowe i zamknięte w godzinach po godzinach otwarcia.