30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kiedy używasz „ah” lub „ha”? RAE ilustruje ten sceptycyzm językowy

RAE wyjaśnia, kiedy i jak używa się słów „ha”, „a” i „ah”? (Skład: Infobae Peru)

Kiedy piszemy dokument lub wysyłamy wiadomość przez portale społecznościowe, mogą pojawić się wątpliwości dotyczące sposobów pisania słów. Chociaż pozwalamy sobie na platformach cyfrowych na używanie warunków lub modyfikowanie niektórych warunków, ważne jest, aby pamiętać, jak musimy to zrobić poprawnie i zgodnie z instrukcjami Królewskiej Akademii Hiszpańskiej.

jeden z Często zadawane pytania dotyczące zasad Jest to użycie „ah” i „ha”. Przy pierwszym wrażeniu oba słowa można uznać za mające to samo znaczenie, ale istnieje duża różnica, o której każdy powinien wiedzieć.

Dziękuję za Hiszpański Słownik Możemy z całą pewnością określić znaczenie każdego słowa i sposób jego użycia w każdym zdaniu pisemnym lub mowie ustnej.

Słownik RAE.
Słownik RAE.

Jeśli weźmiemy za odniesienie oficjalną publikację RAE, termin „ah” to wykrzyknik używany „oznaczający litość, podziw, zaskoczenie lub podobne uczucia”. Jest również używany jako znak zapytania. Przykład zrozumienia rysunku:

– „Oh rozumiem; O tak?”

Jaka jest różnica między „otaku”, „geek”, „geek” i „nerd”?

„Ha” to termin związany z obecnym zaimkiem trzeciej osoby w liczbie pojedynczej, który może być używany w postaci złożonej lub w obrzeżu. Oto kilka przykładów:

„Nikt cię nie kocha tak, jak ja.”

„musisz zrobić”.

Jak przeliterujesz „ha-ha-ha-ha” lub „ha-ha-ha-ha”? To jest odpowiedź RAE

Co oznacza „w”? Jest to pierwsza litera języka hiszpańskiego, oprócz tego, że jest przyimkiem, jest definiowana w następujący sposób:

– Poprzedza bliski obiekt, gdy należy do konkretnej osoby lub jest w jakiś sposób uosobiony.

Przedstawia dopełnienie rządzone pewnymi czasownikami, przymiotnikami i rzeczownikami.

– Wskazuje kierunek, w którym ktoś lub coś zmierza.

Określ miejsce lub czas, w którym coś się dzieje; Również polecenie lub rada, a także stan kogoś lub czegoś.

READ  Medycyna ratunkowa w Portoryko osiąga kamień milowy, kończąc 30 lat certyfikacji w medycynie ratunkowej

Termin ten określa odstęp przestrzeni lub czasu, który znajduje się między dwiema rzeczami.

Słownik hiszpański precyzuje, że przyimek „a” jest używany do wyrażenia przed, z, w kierunku, nawet, obok, za, przez i zgodnie. Oto kilka przykładów, aby to wyrazić:

„Kto zabija żelazem, żelazem umiera”.

„Moim zdaniem to, co zrobiłeś, jest nieprawidłowe”.

„Dotarliśmy na plażę i oglądaliśmy zachód słońca nad morzem”.

Słownik Królewskiej Akademii Hiszpańskiej.
Słownik Królewskiej Akademii Hiszpańskiej.

RAE to inicjały określające Królewską Akademię Hiszpańską, instytucję założoną w 1713 roku przez Juana Manuela Fernándeza Pacheco Zúñigę, markiza Villena, którego misją jest „aby zapewnić, że zmiany, jakie przeszedł język hiszpański w jego ciągłej adaptacji do potrzeb jego użytkowników, nie naruszają podstawowej jedności, którą utrzymuje w całej hiszpańskiej domenie”.zgodnie z jej obecnym statutem.

Za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter jeden z użytkowników wyraził wątpliwości dotyczące użycia litery „e” do oznaczenia języka inkluzywnego, odnoszącego się do „dzieci” lub „todes”. Taką definicję udostępnili na platformie cyfrowej w grudniu 2020 r.:

„Posługiwanie się literą 'e’ jako założonym znakiem rodzaju inkluzywnego jest obce morfologii hiszpańskiej, ponieważ jest niepotrzebne, ponieważ gramatyczny rodzaj męski („chłopcy”) spełnia już tę funkcję jako nieokreślony termin opozycji płci”. Ponadto wskazali Jak oceniasz ich użycie w wyrażeniach?ustnie i pisemnie.

Czytaj