2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kiedy powinniśmy martwić się bólem pleców i 4 innymi wskazówkami, jak wykryć i leczyć tę chorobę?

  • Lorenzo Antonio Justo Cucinho
  • *Rozmowa

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

wyjaśniono,

Prawie każdy doświadcza bólu pleców w pewnym momencie, chociaż w większości przypadków nie jest on poważny.

W rozwiniętych społeczeństwach ból pleców nabrał cech epidemii i jest uważany za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. W pewnym momencie życia dotyka ponad 80% populacji.

Aby lepiej zrozumieć to pojęcie, musimy dokonać odpowiednich rozróżnień, ponieważ Ten rodzaj dyskomfortu otrzymuje inną nazwę w zależności od tego, która część pleców jest dotknięta. Terminy są tworzone przez dołączenie przyrostka -algia (oznaczającego ból) do każdego regionu kręgosłupa. Tak więc mamy ból szyjki macicy, gdy dotyka on okolicy szyjnej (szyi); z powrotem, jeśli boli okolica grzbietowa; i ból pleców w dolnej części.

Często można znaleźć te słowa w wielu raportach klinicznych, ale tak naprawdę nie odpowiadają one diagnozie: po prostu wskazujemy, że występuje ból w określonym obszarze.

1. Kiedy powinieneś się o nas martwić?

Chociaż prawie cała populacja będzie cierpieć z powodu bólu pleców w pewnym momencie swojego życia, na szczęście w większości przypadków nie jest on poważny. O duży procent spada po miesiącu inicjacji.