2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Khiron and Tec College of Medicine and Health Sciences uruchomił drugą edycję swojego internetowego kursu medycznej marihuany

Monterey, Holandia- W kwietniu 2020 r. Khiron Life Sciences Corp. , globalna firma zajmująca się konopiami indyjskimi, która dąży do poprawy jakości życia ludzi, podpisała umowę z TecSalud School of Medicine and Health Sciences (EMCS) TecSalud del Tecnológico de Monterrey, aby edukować poprzez wirtualne zajęcia z medycznej marihuany. W tym roku, biorąc pod uwagę pozytywny wpływ i odbiór wspomnianej umowy przez obie strony, odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Kursu Konopi Medycznych, który obejmuje nowe przypadki kliniczne.

Tym samym Khiron i EMCS potwierdzają swoje zaangażowanie w szkolenie pracowników służby zdrowia w celu promowania etycznego, bezpiecznego i odpowiedzialnego przepisywania leków zawierających konopie indyjskie, których skuteczność i bezpieczeństwo są zawsze poparte dowodami naukowymi i naszym doświadczeniem klinicznym.

Firma zarejestruje grupę lekarzy w pierwszej fazie, która rozpocznie się 1 grudnia, a Tec, za pośrednictwem Wyższej Szkoły Medycyny i Nauk o Zdrowiu, ogłosi zaproszenie do rejestracji dla wszystkich pracowników służby zdrowia zainteresowanych uczestnictwem. Dzięki temu sojuszowi Khiron staje się jednym z liderów transferu opartej na dowodach wiedzy technicznej i naukowej do zrozumienia i stosowania terapii konopiami indyjskimi w regionie.

„W obecnej sytuacji rozwój wirtualnych programów ustawicznego kształcenia medycznego o wysokiej zawartości naukowej jest niezbędny do dalszego pogłębiania wiedzy i szkoleń akademickich na temat marihuany medycznej wśród pracowników służby zdrowia. Nasza strategia edukacji medycznej i nasze relacje z Tecnológico de Monterrey w Meksyku wzmacniają Naszym celem jest zapewnianie etycznych, legalnych, a przede wszystkim przepisywania recept na coś bezpiecznego” – podkreśla Rodrigo Duran, wiceprezes działu Pharma Latam firmy.

EMCS, jedyna prywatna szkoła meksykańska w rankingu QS World University według tematu – Medycyna, rozpocznie kursy online w ramach programu Medical Cannabis Program 1 grudnia.

W tym okresie zostaną zaprezentowani różni eksperci zajmujący się zdrowiem, a także analizy różnych ram regulacyjnych, dowody kliniczne (zebranie prawdziwych przypadków od pacjentów Kliniki Zarinya) oraz bieżące badania, praktyczne przypadki i zalecenia w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów.

READ  Podróżował do Puebla, aby studiować medycynę. Zabili go w Mixteca

„W tej drugiej edycji program obejmuje większą liczbę przypadków opartych na badaniach klinicznych z prawdziwymi pacjentami z przewlekłym bólem o wielorakiej etiologii, zaburzeniami neurologicznymi lub psychiatrycznymi lub szczególnie wrażliwymi grupami, takimi jak osoby starsze. Doświadczenie kliniczne i dowody z rzeczywistego świata że to, co zbieramy dzięki stosowaniu tych produktów, stanowi najlepsze dostępne nam źródło informacji, aby edukować i szkolić nowe pokolenie klinicystów w zakresie korzystania z tego wyjątkowego narzędzia terapeutycznego” – dodaje. Moreno Sanz, dyrektor naukowy Giron.

„Jako wiodący uniwersytet w Meksyku jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie najwyższego poziomu edukacji naszym lekarzom, w tym różnych specjalności. W rozwijającej się dziedzinie medycznej marihuany, partnerstwo z Jerónem stanowi okazję, aby zrobić to w sposób świadomy, w środowisko oparte na dowodach, które podniesie świadomość wśród pracowników służby zdrowia w Ameryce Łacińskiej, przygotowując ich do oferowania szerszych możliwości leczenia dla pacjentów”, dodaje Gabriela Villarreal Levi, MD, MPH i zastępca dziekana ds. Ustawicznej edukacji medycznej na Wydziale Lekarskim i Nauki o zdrowiu, TecSalud del Tecnológico de Monterrey.

Aby zarejestrować się na kurs, pracownicy służby zdrowia mogą to zrobić przed 30 listopada tego roku, korzystając z następującego linku do płatności: https://midesarrollotec.mx/registro/B65RjjkA