29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kevin Spacey będzie musiał zapłacić 31 milionów dolarów producentowi „House of Cards”

(CNN) – nakaz arbitrażowy Kevin Spacey Zapłacił prawie 31 milionów dolarów Media Rights Capital (MRC), produktowi stojącemu za „dom z papieru”, serial Netflix, w którym aktor grał przez pięć sezonów, dopóki nie został rozdzielony w 2017 roku.

Rewelacje pojawiły się w petycji złożonej w poniedziałek w sądzie okręgowym hrabstwa Los Angeles. W tym MRC zwraca się do sądu o „potwierdzenie wyroku arbitrażowego na jego korzyść i wydanie wyroku przeciwko Spacey oraz jego pożyczkodawcom i producentom”.

Kevin Spacey postawiony przed sądem za napaść seksualną na 18-latkę 1:00

Kevin Spacey i MRC walczą od kilku lat, odkąd aktor został zwolniony z produkcji, w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowanie na planie i poza nim.

W swoim zgłoszeniu MRC twierdzi, że w październiku 2020 r. arbitraż stwierdził, że Spacey „wielokrotnie naruszał swoje zobowiązania umowne” podczas gry Franka Underwooda w programie nagrodzonym Emmy. Powiedział, że jego zachowanie „zmusiło go (i jego podmioty powiązane) do odpowiedzialności” za miliony dolarów straconych na rzecz MRC.

Komentarz Kevina Spacey’a

MRC twierdzi, że firma zawiesiła Spacey po raporcie CNN w 2017 roku, w którym znalazło się kilku członków i byłych członków zespołu produkcyjnego „House of Cards”. Zarzuty molestowania seksualnego. Jedna osoba oskarżyła również Spacey, który był producentem wykonawczym serialu, o napaść seksualną.

„MRC nie wiedział o żadnym takim zachowaniu Spacey w stosunku do żadnej obsady lub ekipy związanej z serialem” – stwierdza dokument.

Na krótko przed doniesieniem CNN, aktor Anthony Raab Powiedział BuzzFeed News, że aktor robił z nim seksualne zaloty na imprezie w 1986 roku, kiedy miał 14 lat. Zgodnie z prezentacją, MRC powiedziało, że wstrzymało produkcję, aby „rozwiązać wszelkie obawy obsady i ekipy serialu” w następstwie zarzutów.

READ  Carmen Salinas. Pogotowie szpitalne na oddziale intensywnej terapii

Po zarzutach rapera, Kevin Spacey wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że nie pamięta tego incydentu. Co więcej, przeprosił za to, co powiedział, że byłoby „ekstremalnie niestosownym pijackim zachowaniem”.

Po rozwiązaniu umowy ze Spacey, petycja mówi, że MRC musiało „przepisać cały sezon, aby usunąć postać Spaceya i skrócić sezon 6 z 13 do 8 odcinków, aby dotrzymać terminów” i że w rezultacie poniósł straty finansowe.

Po wydaniu wyroku arbitrażowego, MRC wydała oświadczenie dotyczące orzeczenia: „Bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych miejsc pracy i środowiska pracy ma ogromne znaczenie dla MRC, dlatego postanowiliśmy zwiększyć odpowiedzialność”.

CNN skontaktowało się z prawnikiem Spacey w celu uzyskania komentarza.