27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kategoria 4 Huragan Fiona na żywo | Śledzenie ścieżki huraganu, który nawiedzi Bermudy i Kanadę po zniszczeniu Puerto Rico i Dominikany | NHC | bezpośredni | Globalizm

Moc , z wiatrem 130 mil na godzinę (215 km/h), zbliżał się w czwartek do wysp Bermudów, przez które przepłynie dziś wieczorem tylko na zachód w drodze do następnego celu: wschodniego wybrzeża Kanady. O godzinie 1200 GMT potężny huragan, który pozostawił ślady zniszczenia i śmierci w Puerto Rico, Republice Dominikany, Turks i Caicos oraz na Bahamach, znajdował się 455 mil (735 km) na zachód od suwerennych wysp brytyjskich.

ŚLEDŹ NA ŻYWO TOR HURRICANE FIONA:

Halifax w Nowej Szkocji (Kanada) dzieli około 1210 mil (1950 km), zgodnie z prognozą amerykańskiego National Hurricane Center (NHC).

Patrzeć: Martwi, bezdomni i ciemność: spustoszenie huraganu Fiony w Portoryko i na Dominikanie [FOTOS]

Fiona Porusza się na północny-północny wschód około 20 km/h i oczekuje się, że dzisiaj, wraz ze wzrostem prędkości, skręci na północny-wschód lub północny wschód, zanim zacznie się nieco wolniejszy ruch na wschód.

zgodnie z przewidywaniami NHCz siedzibą w Miami, Central Fiona minie dziś wieczorem na zachód od Bermudów, w piątek zbliży się do Nowej Szkocji i w sobotę przeniesie się do Zatoki Świętego Wawrzyńca w Kanadzie.

Maksymalne utrzymujące się wiatry wynoszą około 130 mil na godzinę (215 km/h) z wyższymi porywami, co czyni Fiona huraganem kategorii 4 w skali Saffira-Simpsona i najsilniejszym z trzech huraganów utworzonych do tej pory w 2022 roku. Basen Atlantycki.

Ścieżka huraganu Fiona. (Agencja France Presse).

Chociaż oczekuje się, że od piątku odczuje pewną słabość, NHC spodziewa się, że Fiona nadal będzie doświadczać silnych wiatrów w piątek i sobotę wieczorem po tym, jak stała się systemem posttropikalnym.

silny wiatr tornado Rozciąga się do 70 mil (110 km) od centrum i ma słabszą siłę burzy tropikalnej 205 mil (335 km).

Na Bermudach warunki huraganu zaczną być odczuwalne dziś wieczorem i będą trwały do ​​piątku rano.

Patrzeć: Huragan Fiona: Portoryko cierpi na przerwy w dostawie prądu, powodzie rzek i „katastrofalne szkody” | Zdjęcia i filmy

Fiona zrzuci ulewne deszcze na Bermudy, Nową Szkocję, Wyspę Księcia Edwarda i wschodnią Nową Fundlandię, narażając dzikie obszary na ryzyko powodzi.

w BermudyBlisko tornado Spowoduje to przypływ sztormowy z dużymi i niszczycielskimi falami, podczas gdy na dużym obszarze wschodnich Karaibów wystąpią niebezpieczne prądy rozrywające i prądy rozrywające.

Tymczasem prognoza dotycząca burzy tropikalnej Gaston, która ukształtowała się w tym tygodniu na środkowym Atlantyku, jest mniej alarmująca, chociaż ostrzeżenie obowiązuje na zachodnich i środkowych Azorach (Portugalia), które będą cierpieć z powodu silnych wiatrów i sztormów. krok.

Maksymalne utrzymujące się wiatry to około 100 km/h z większymi porywami, a w zależności od prognozowanej ścieżki, centrum Gaston przemieści się w pobliżu lub nad części Azorów w piątek.

Również na południowo-wschodnich Karaibach deszcz i burze nadal występują wraz z falą tropikalną i istnieje 70% szans na konkretną burzę w ciągu 48 godzin i 90%, jeśli termin ten wynosi pięć dni.

Oczekuje się, że system przesunie się z zachodu na północny zachód przez wschodnie Karaiby w ciągu następnego dnia lub dwóch, aw ten weekend znajdzie się nad środkowymi Karaibami.

Niezależnie od rozwoju, ulewne deszcze i silne wiatry prawdopodobnie dotkną Wyspy Nawietrzne i rozprzestrzenią się na północną Wenezuelę, północno-wschodnią Kolumbię, Arubę, Bonaire i Curaçao.

READ  Kataloński przywódca niepodległości Carles Puigdemont ogłosił swoje uwolnienie