19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kataloński przywódca niepodległości Carles Puigdemont ogłosił swoje uwolnienie

Carles Puigdemont (Reuters / Yves Hermann / Archiwum)

Sąd Apelacyjny w Sassari (Sardynia, Włochy) zdecydował w piątek o uwolnieniu byłego prezydenta Katalonii Carlesa Puigdemonta., kto jest Został aresztowany w czwartek w Alghero Na mocy postanowienia hiszpańskiego Sądu Najwyższego. Katalończycy będą mogli opuścić Włochy Jego prawnik, Agustinangelo Maras, powiedział w piątek, że będzie musiał stawić się przed sędziami 4 października.

Po wyjściu z więzienia były prezydent Katalonii, który unikał rozmów z prasą, Przywitała go grupa ludzi, którzy czekali na niego przed więzieniem, po czym wsiadł do czarnej ciężarówki.

włoski dwór Nie prosił o żadne środki zapobiegawcze i jego sprawa będzie musiała trafić do innego sądu, który zbada kwestię wniosku o ekstradycję złożonego przez Hiszpanię. Ponadto sędzia uznał, że jego aresztowanie w czwartek na lotnisku Alghero odbyło się zgodnie z prawem.

Kataloński przywódca separatystów Carles Puigdemont opuszcza więzienie na Sardynii (REUTERS TV via REUTERS)
Kataloński przywódca separatystów Carles Puigdemont opuszcza więzienie na Sardynii (REUTERS TV via REUTERS)

Puigdemont, który elektronicznie ingerował w rozprawę i który waży nakaz aresztowania i przekazania Europejskiego Sądu Najwyższego w celu podburzania i malwersacji, Opuścił już więzienie o zaostrzonym rygorze w Sassari, gdzie był przetrzymywany.

Włoskie Ministerstwo Sprawiedliwości ustaliło, że Nie ma władzy decyzyjnej Zarówno w przypadku jego aresztowania, jak i możliwości ekstradycji do Hiszpanii, ponieważ został skazany w euro, a zatem jest to procedura inna niż ekstradycja.

Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdza, że ​​nie odgrywa roli decyzyjnej w postępowaniach dotyczących europejskiego nakazu aresztowania, takich jak postępowanie w sprawie Carles Puigdemont.. Procedura jest w całości w rękach wymiaru sprawiedliwości, aby zweryfikować zasadność aresztowania i ostateczną decyzję o ekstradycji zatrzymanego” – napisano w oświadczeniu.

Demonstranci domagają się uwolnienia Carlesa Puigdemonta (Reuters/Yves Hermann)
Demonstranci domagają się uwolnienia Carlesa Puigdemonta (Reuters/Yves Hermann)

Puigdemont został aresztowany kilka dni po rozpoczęciu w Barcelonie przez rząd hiszpański i regionalny organ wykonawczy Katalonii Proces dialogu, aby spróbować przezwyciężyć odległe stanowiska polityczne, które są utrzymywane w wyniku katalońskiego procesu separatystycznego, pośród wewnętrznego rozłamu w bloku niepodległościowym.

READ  alarm w Japonii; Premier ewakuowany podczas imprezy po wybuchu

Ten dialog przychodzi po latach handryczenie się I napięcie Z powodu żądań separatystów, których kulminacją była jesień 2017, po przytrzymaniu Referendum uznane za niekonstytucyjne 1 października i późniejsza deklaracja niepodległości została zatwierdzona przez parlament kataloński 27 października.

Wydarzenia te doprowadziły do ​​tymczasowego zawieszenia katalońskiego rządu (ogólniki) oraz przetwarzanie i późniejsze Dziewięciu przywódców niepodległościowych zostało skazanych na okres od 9 do 13 lat, który został niedawno ułaskawiony, oprócz podróży ówczesnego prezydenta Katalonii, Puigdemonti innych członków władzy wykonawczej, aby uniknąć pracy wymiaru sprawiedliwości.

Przybycie socjalistów do rządu hiszpańskiego w sojuszu z lewicową grupą „United We Can” i Pere Aragon (ERC) do katalońskiego rządu Był to początek pierwszych kontaktów mających na celu zmniejszenie napięcia.

Ponadto istnieje okoliczność, że ERBN jest jedną z grup parlamentarnych, które regularnie wspierają rząd hiszpański w Kongresie, Gdzie deputowani koalicji rządowej nie mają większości.

(z informacjami z EFE)

Czytaj: