24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kasia Vasik podkreśla 23 listy pływackie Polaków dla Tokio

Polska wytypowała 23 pływaków na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które mają się rozpocząć za około dwa tygodnie.

Ta lista, obejmująca 8 kobiet i 15 mężczyzn, charakteryzuje się takimi nazwami Kasia Vasik I Patel Koronyowski.

Ponieważ Tokio jest jego piątą olimpiadą, Koryonovsky prowadzi zespół z dużym doświadczeniem olimpijskim. W wieku 35 lat Koryonovsky dołączy do wybranej drużyny 18 pływaków, którzy brali udział w co najmniej 5 igrzyskach olimpijskich, łącznie z nazwiskami. Michael Phelps, Tara Torres, I Teresa Alshammer. W Tokio Korianovsky wystartuje w 100-metrowym stylu motylkowym, na którym zajął 33. miejsce w klasyfikacji generalnej Igrzysk Olimpijskich 2016.

Po zdobyciu srebra na Mistrzostwach Europy w 50 stylem dowolnym Vasik ma nadzieję zdobyć swój pierwszy medal na arenie światowej. W sezonie 2020 ISL Wasik doświadczył wybuchu, wielokrotnie wygrywając w SCM50 freestyle i zdobywając drugi najszybszy czas w lidze. Vasik wystartuje w 50 freestyle w Tokio, które będą jego 4. olimpiadą.

Polska jako naród zakwalifikowała się do wielu sztafet, w tym do sztafety 4×100 stylem dowolnym mężczyzn, sztafety 4×100 stylem zmiennym mężczyzn, sztafety 4×200 stylu dowolnym mężczyzn, sztafety 4×100 stylu dowolnym kobiet oraz sztafety mieszanej 4×100 stylem zmiennym. Polki zakwalifikowały się do sztafety 4×200 w stylu dowolnym, ale Wszystkie 4 kobiety nie pływały pod fasonem FINA B i chciały opuścić imprezę.

Pełna lista sportowców:

Mężczyźni

Kobiety

READ  MSF opuszcza granicę między Polską a Białorusią bez dostępu do imigrantów