19 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kamera w pełni wydrukowana w 3D

Kamera w pełni wydrukowana w 3D

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których wielkie firmy telewizyjne i filmowe robią krok w kierunku aparatów cyfrowych. Najbardziej oczywistym powodem jest to, że kręcenie filmów jest zbyt drogie, ale projektantka Yuta Ikeya znalazła sposób na uczynienie tych aparatów przystępnymi cenowo: zrób je w domu.

Skomplikowane, wyczerpujące i kosztowne filmowanie ma też dziwny urok. Dlatego niektórzy filmowcy do dziś wybierają te formaty do bardzo specyficznych projektów. To, czego dokonał Yuta, jest jednym z najfajniejszych projektów filmów alternatywnych, jakie ostatnio widziałem. Prawie każdy element kamery analogowej, który zbudowałem, pochodził z drukarki 3D. Są oczywiście takie, których nie da się wydrukować, jak części optyczne i elektroniczne. Kamera posiada silnik do przesuwania filmu, zasilacz z bateriami oraz płytkę Arduino do sterowania całym procesem. Soczewki i lusterko pochodzą ze starego aparatu.

Ikeya zdecydowała się również na podjęcie pewnych decyzji dotyczących cięcia kosztów. Jego aparat filmuje na 35 mm filmie C-41, łatwym do znalezienia standardzie i znacznie tańszym niż koszt profesjonalnego filmu. Do nagrania bardzo krótkiego materiału pokazanego w jego filmie projektant użył dwóch rolek folii HP5+ zamontowanych na systemie, który w całości zaprojektował i zbudował.

Wynik jest pełen artefaktów i ma naprawdę dziwną liczbę klatek na sekundę, ale biorąc pod uwagę jego źródło i to, że został nakręcony w 100% domowym aparatem, jest imponujący. Byłoby wspaniale, gdyby ten projektant zdecydował się przesłać własne plany aparatu, aby społeczność mogła nad tym pracować i wprowadzać ulepszenia.[[[[Utah Ikea]

READ  Od jej niezwykłego wzrostu do głośnego upadku - El Financiero